همشهری آنلاین: وزیر دفاع ایران در دیدار با همتای روسی خود با تاکید بر ضرورت تشکیل جبهه مقاومت در برابر توسعه طلبی‌های آمریکا و متحدانش گفت: پیگیری و اجرای مصرانه مواضع اصولی و منطقی دو کشور می‌تواند بسیاری از تهدیدات ضدامنیتی را خنثی کند.

dehghan

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سرگئی شایگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه امروز (پنجشنبه) در مسکو دیدار و پیرامون مسایل مورد علاقه دو کشور و تحولات منطقه ای و جهانی گفت وگو کردند.

سردار دهقان در این دیدار با تشکر از وزیر دفاع روسیه در برگزاری کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو، تشکیل دبیرخانه دائمی برای پیگیری توافقات آن را ضروری شمرد و بر اجرای راهکارهای اصولی در حل و فصل بحران های منطقه ای و جهانی تاکید کرد.

وزیر دفاع کشورمان مواضع دولت روسیه در قبال مسایل جهانی و منطقه ای را بسیار نزدیک به مواضع جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: احساس می کنیم مجموعه دولت روسیه بر ضرورت ایجاد نظم جدید جهانی رسیده است.

سردار دهقان با بیان اینکه ما نیازمند ائتلاف برای رسیدن به صلح جهانی پایدار هستیم گفت: از درک درست روسیه در سطح راهبردی مبنی بر این که دولت آمریکا نمی تواند دوست و شریک قابل اعتمادی باشد حمایت می کنیم.

  • روابط سازنده تهران و مسکو عامل مهم ثبات جهانی است

وزیر دفاع روسیه نیز در این دیدار با تشکر از حضور و سخنرانی مفید و سازنده سردار دهقان در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو تاکید کرد: اعتقاد داریم توسعه روابط سازنده میان تهران و مسکو عامل مهم ثبات جهانی و منطقه ای است.

شایگو افزود: موافقت نامه دفاعی که در ژانویه 2015 میان ایران و روسیه منعقد شد مبنای مهم و جدی برای توسعه روابط دوجانبه است.

وزیر دفاع روسیه با انتقاد شدید از اعمال تحریم ها علیه کشورهای مستقل، این تحریم ها را ظالمانه و بر خلاف موازین بین المللی دانست.

شایگو با اشاره به اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا در جهان، همکاری همه کشورها برای مقابله و خنثی سازی این گونه اقدامات را خواستار شد.

وزیر دفاع روسیه همچنین بر برگزاری اجلاس مشترک میان ایران، چین و روسیه در آینده نزدیک برای مقابله با تهدیدات مشترک تاکید کرد.

طرفین در این دیدار توافق کردند همه مسایل فنی سامانه پدافند هوایی اس300 را بررسی و تا پایان سال جاری میلادی تحویل این تسلیحات به ایران را عملیاتی کنند.

سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران از روز چهارشنبه برای دیدار سه روزه و شرکت در چهارمین کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو، در این کشور به سر می‌برد.

کد خبر 292391

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha