همشهری آنلاین: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تهیه طرح کوچک‌سازی دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: کاربری واحدهای زیان‌ده یا تغییر می‌کند و یا به دانشکده تبدیل می‌شوند.

به گزارش مهر، دكتر حمید میرزاده در حاشیه سومین نشست پژوهشگاه «آینده‌پژوهشی و چشم‌انداز» در تشريح جزئيات ادغام معاونت‌های دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: در دانشگاه آزاد ۱۵ معاونت را از تشکیلات سابق داریم كه با هدف چابک‌سازی سیستم و همچنین اثربخشی بیشتر دانشگاه در سطح ملی و استانی، این معاونت‌ها و تشکیلات‌ کاهش پیدا می‌کند تا هزینه دانشگاه نیز کم شود و همچنین سیستم آموزشی دانشگاه بتواند سرعت تصمیم‌گیری بالاتری داشته باشد.

وی افزود: طرح ادغام معاونت‌ها و کوچک‌سازی دانشگاه تهیه شده و در هیات امنا به تصویب رسیده و منتظر تصمیم‌گیری هیات امنای مرکزی است که در اردیبهشت یا در اوایل خرداد ماه جلسه آن تشکیل می‌شود. اگر این ادغام‌ها و کوچک‌سازی دانشگاه در جلسه هیات امنای مرکزی تصویب شود، باعث کاهش تعداد معاونت‌ها و مدیران در سطح سازمان مرکزی و استانی خواهد شد.

میرزاده در پاسخ به سئوال دیگري درباره آنچه كه تحت عنوان ادغام معاونت فرهنگی با معاونت دانشجویی در دانشگاه عنوان مي‌شود، نيز اظهار داشت: آن چیزی که مسلم است، این است که تعدادی از معاونت‌ها با هم ادغام می‌شوند اما ممکن است در خصوص معاونت فرهنگی و دانشجویی به این نتیجه برسیم که این دو معاونت با هم ادغام نشود. اما به طور حتم تعداد معاونت‌های دانشگاه آزاد نصف خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: البته هیچ معاونتی فعالیتش از بین نمی‌رود، چراکه ما فعالیت‌های فرهنگی، دانشجویی، ورزشی، پژوهشی و آموزشی داریم و ممکن است در این ادغام‌ها، سطح معاونت‌ها تغییر کند ولی فعلا معلوم نیست که کدام معاونت می‌ماند و یا کدام معاونت ادغام می‌شود.

وی درباره تعداد و سرنوشت واحدهای زیان‌ده دانشگاه آزاد در سال 94 نيز گفت: واحدهای زیان‌ده دانشگاه آزاد در مهر ماه ۱۳۹۲، ۲۳۵ واحد بود که در اسفند ۱۳۹۲ به کمتر از ۱۵۰ واحد رسید و در سال ۹۳ تعداد آنها کمتر شد. پیش‌بینی ما این است که ۲۳۵ واحد زیان‌ده اسفند ۱۳۹۳ به ۱۰۰ واحد برسد و تا اسفند ۹۴ نیز این تعداد کمتر شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار داشت: کاربری واحدهای زیان‌ده یا تغییر مي‌کند و یا اگر مرکزی باشد که زیان‌ده باشد، آن را به یک دانشکده تخصصی تبدیل کنیم و درواقع ما هیچ واحدی را تعطیل نمی‌کنیم ولی سطح مراکز و واحدهای زیان‌ده ممکن است از نظر تشکیلاتی و معاونت‌های آموزشی تغییر کند.

میرزاده درباره آنچه كه از سوي برخي مسئولان وزارت علوم تحت عنوان «رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد» نام برده مي‌شود نيز گفت: همه رشته‌های دانشگاه آزاد مجوز دارند و من بارها اعلام کرده‌ام که مجوز قانونی داریم. چون با وزارت علوم همکاری می‌کنیم، پاسخ سئوالات و ابهامات آنها را در کمیسیون مشترکی با حضور معاون آموزشی دانشگاه و معاون سنجش و پذیرش اعلام می‌کنیم هر چند ممکن است برخی پرونده‌ها ناقص باشد که تکمیل شده و دوباره به دانشگاه برمی‌گردد.

کد خبر 293354

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی