سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: رییس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد در حالی از کشف لاشه یک قلاده پلنگ ایرانی در منطقه پشت کوه جلیل خبر داد که ظرف دو هفته پیش این سومین مورد گزارش شده از مرگ این حیوان گوشتخوار در کشور است.

مرگ سومین پلنگ ایرانی در سال جدید

به گزارش ايرنا، کامبیز حسین پور روز دوشنبه گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده همیاران محیط زیست مبنی بر مشاهده لاشه یک قلاده پلنگ در محدوده پشت کوه جلیل، ماموران یگان حفاظت در ساعات اولیه صبح امروز به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان این که لاشه پیدا شده در کوه جلیل و حدفاصل بین استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد بود، افزود: فاسد شدن قسمتی از بدن و دهان این پلنگ نشان می‌دهد که اتفاق ظرف چند روز گذشته بوده است.

وی با تاکید بر این که کارشناسان نیز اثری از اصابت گلوله به این لاشه را پیدا نکردند، افزود: احتمال مسمومیت این پلنگ از ناحیه افراد و چوپانان محلی نیز بالا است.

وی با اشاره به این که جنسیت این پلنگ نر بوده و لاشه نیز سالم بوده است، افزود: چوپانان محلی ادعا داشتند که حمله پلنگ به دامهایشان در هفته‌های گذشته باعث تلف شدن تعدادی گوسفند و بز اهلی شده است.

حسین پور اظهار کرد: با توجه به مجهز بودن آزمایشگاه‌های استان فارس کالبد شکافی و بررسی دلیل مرگ این قلاده پلنگ ایرانی نیز به این استان واگذار شد.

آمار تامل برانگیز و مرگ سریالی گربه‌سانان ایرانی در حالی از سال‌های گذشته شدت یافته که در سال 92 بیش از 14 مورد و در سال گذشته نیز هشت قلاده پلنگ ایرانی در مناطق مختلف کشور و به دلایل متعدد نابود شدند.

کد خبر 291483

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha