همشهری آنلاین: رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام اینکه مشکلی برای ادامه کار کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی وجود ندارد، اظهار داشت: کی‌روش خود مایل به رفتن است و برای ماندن یا رفتن هیچ شرطی نیز نگذاشته است.

کفاشیان کی‌روش

علی کفاشیان در گفت‌وگو با ایرنا در مورد جدی بودن رفتن کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: قبل از سال، کی‌روش اعلام کرده بود که دو مسابقه آخر، آخرین بازی‌های است که وی هدایت تیم ایران را بر عهده خواهد داشت. ما نیز اعلام کردیم که از کار وی راضی هستیم و علاقمند به ماندن او هستیم و مشکلی برای ادامه کار نیست.

وی از تشکیل جلسه هیات رئیسه برای بررسی موضوع کی‌روش در این هفته خبر داد و افزود: موضوع و مطالب کی‌روش در این جلسه مطرح و تصمیم گیری نهایی در آنجا اتخاذ خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات کی‌روش برای اعمال فشار بر فدراسیون است گفت: این موضوع را تایید نمی‌کنم، وی موضوع رفتن خود را چندین بار مطرح کرده است، برای ماندن یا رفتن شرط نگذاشته است و تنها مایل به رفتن است، دلیلی برای اعمال فشار بر فدراسیون از سوی کی‌روش نمی بینم.

کفاشیان در مورد مذاکره کی‌روش با قطر نیز گفت‌: در این زمینه چیزی نشنیده‌ام.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که شما شخصا مایل به رفتن یا ماندن کی‌روش هستید گفت: ما قرار داد چهار ساله با وی بسته‌ایم و این یعنی می‌خواهیم باشد و کارش را انجام دهد، خواسته ما این است که با امکانات ما کنار بیاید و بداند این امکانات محدود است، اگر نمی‌خواستیم باشد اصلا از ابتدا با وی قرار داد نمی‌بستیم.

وی عملکرد کی روش را در مجموع خوب ارزیابی کرد و افزود: در طول جام جهانی بازی‌های خوبی انجام شد.

کفاشیان در مورد حملات اخیر کی‌روش به دبیرکل فدراسیون فوتبال و نبود واکنش از سوی وی و اینکه سخنان اسدی آنقدر سنگین بوده که کی‌روش تیم ملی را رها کند؟ گفت : این دلیلی نیست که دبیرکل قبلی تغییر کرده، دبیرکل جدید نظرات خود را دارد، نظرات آنها تاثیر گذار‌روی این مساله نیست، در هر جایی هر فردی هم موافق دارد هم مخالف، نباید کی‌روش از این صحبت‌ها تاثیر بگیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد میزان پرداخت قرار داد کی روش در صورت قطعی شدن رفتن وی اظهار داشت: اگر بخواهد برود تا جایی که کار کرده مبلغ دریافت می‌کند، البته این موضوع بستگی به نظر هیات رئیسه دارد و مبلغ هنوز مشخص نشده است.

کفاشیان در مورد مشخص شدن جانشین کی‌روش و گزینه‌های مطرح شده همچون مایلی‌کهن و حسین فرکی گفت: این موضوع و اینکه سرمربی ایرانی باشد یا خارجی باید در جلسه فنی و توسعه مطرح شود و چون هنوز رفتن وی قطعی نیست، گزینه‌ای برای جایگزینی وی نیز مطرح نشده است.

وی در باره جانشینی مایلی‌کهن و اینکه او از سوی وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد شده است، تاکید کرد: هیچ پیشنهادی از سوی این وزارتخانه تا کنون مطرح نشده، مایلی‌کهن هم مدیر فنی تیم امید است و کار خود را انجام می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال درپاسخ به این سوال که عنوان می شود خواسته وزارت ورزش تغییر سرمربی تیم ملی است ؟ گفت : وزارت ورزش هیچگاه در تغییر سرمربی نظری نداده، نه معاونت و نه خود وزارتخانه در این مورد دخالتی نمی‌کنند.

کفاشیان در مورد پرداخت مالیات کی‌روش و میزان آن گفت: مالیات وی باید از سوی فدراسیون پرداخت شود و از روز گذشته (15 فروردين) با بخش مالیاتی وزارت اقتصاد و دارایی وارد مذاکرات شده‌ایم تا میزان آن مشخص شود تا بتوانیم پرداخت کنیم، مالیات سال قبل پرداخت شده است.

وي در پاسخ به این سوال که قبلا گفته شده که با مبلغ قرار داد کی‌روش می‌توان مربیان خوب خارجی دیگری جذب کرد با توجه به این نظرات اولویت فدراسیون جذب مربی خارجی است یا ایرانی ؟ گفت: کمیته فنی و توسعه باید برای جذب مربی داخلی و خارجی نظر بدهد. من هم تابع جمع هستم هر مربی که خوب باشد با آن موافقم و شخص خاصی مورد نظرم نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال نظر شخصی خود در مورد انتخاب مربیان داخلی به جانشینی کی روش و اینکه می‌توان دوباره برروی انتخاب آنها حساب باز کرد، گفت: باید به مربیان داخلی هم اطمینان کرد، به آنها فضا بدهیم که خود را نشان دهند، نمی‌توان گفت چون چند بار نتیجه نگرفتند از آنها نمی‌توان استفاده کرد برخی مربیان خارجی هم اینگونه عمل کردند و نتیجه خوبی نگرفتند، معتقدم توسعه فوتبال با یک سرمربی نمی‌شود، باید لیگ تقویت شود، دانش فنی سرمربیان باشگاهی افزایش یابد که حاصل کار تیم ملی از آب درآید، تنها یک سرمربی نمی‌تواند تاثیری بر توسعه فوتبال داشته باشد.

کفاشیان در مورد احتمال تغییر ساختار تیم ملی با رفتن کی‌روش نیز گفت: بستگی به شرایط کار دارد، تغییر جدی در کادر نخواهد بود.

وی در مورد زمان تشکیل مجمع فدراسیون فوتبال اظهار داشت: پس از تنظیم گزارش‌های مالی جلسه تشکیل خواهد شد، گزارش مالی هم از سوی حسابرسی در حال آماده شدن است.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد پرداخت بخشی از قرار داد پخش تلویزیونی نیز گفت: هنوز چیزی پرداخت نکرده‌ایم.

کفاشیان در مورد مصاحبه انتقادی اشکان دژاگه از مسئولان وزارت ورزش و اینکه برخوردی می‌شود، یا نه؟ گفت : من چیزی نشنیدم که اظهار نظر کنم.

با رفع تحریم نقل و انتقالات پولی خود را می‌توانیم انجام دهیم

وی در مورد بیانیه اخیر گروه پنج به اضافه یک و تاثیر آن در حوزه فوتبال گفت: این موضوع برای ما مهم است، پول‌های داریم که بلوکه شده و مبالغی است که نمی‌توانیم آن را از فیفا انتقال دهیم، محدودیت‌هایی در برگزاری مسابقات و گرفتن حامیان مالی داریم، با رفع شدن تحریم‌ها و فراهم شدن شرایط حامیان بیشتری می‌توانند به این حوزه کمک کنند و نقل و انتقالات مالی و پولی راحت‌تر انجام می‌شود.

کفاشیان یکی از مهمترین اولویت‌ها برای سال جدید را کسب سهمیه المپیک تیم امید عنوان کرد و گفت: باید از گروه خود به جام جهانی صعود کنیم، مسابقات جهانی فوتبال ساحلی و فوتسال در پیش داریم و باید برای رویدادهای مهم در حوزه نوجوانان، جوانان و پایه، خود را آماده کنیم. در حوزه بانوان نیز باید مجوزهای جام جهانی را بگیریم.

وی در مورد برگزاری اردوی‌های متعدد در کیش و همچنین میزبانی مسابقات نیز گفت: ورزش کیش فعال است، به دلیل شرایط خاص آب و هوایی در کیش مذاکراتی انجام شده تا اردوهایی برای تیم‌های امید ژاپن و کره جنوبی در کیش برگزار کنیم.

کفاشیان در پاسخ به توسعه و افزایش زمین‌های ورزشی کیش به ویژه زمین فوتبال اظهار داشت: یکی از ضعف‌های موجود نبود زمین‌های تمرین برای فوتبال است، یکی از دلایلی که کی‌روش برخی اردوی‌های تیم ملی را در کیش برگزار نکرد، کمبود زمین بوده، یکی ازخواسته‌های ما این است زمین‌هایی به مجموعه ورزشی کیش برای تمرین و مسابقات اختصاص داده شود.

کد خبر 291301

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha