همشهری آنلاین: معترضان به کشته شدن یک دادستان در استانبول ترکیه با نیروهای پلیس ضد شورش این کشور درگیر شدند.

ترکیه

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت بوابة الاهرام، پلیس ضد شورش ترکیه ( 12 فروردين) امروز در متفرق کردن معترضان نسبت به کشته شدن دادستان استانبول به دست افراد مسلح ناتوان ماند.

معترضان در مقابل کاخ دادگستری استانبول هم زمان با اعلام خبر گروگان‌گیری محمود سلیم کراز تجمع کردند که تعداد آنها بعد از اعلام خبر کشته شدن این مسئول ترک افزایش یافت.نیروهای پلیس ضد شورش ترکیه سعی دارد با استفاده از فشار آب و تجهیزات زرهی خود معترضان را متفرق کند اما به نظر می‌رسد درگیری‌های خشونت باری میان معترضان و این نیروهای پلیس به وقوع پیوسته است.

حمد سلیم کراز، دادستان یک دادگاه در استانبول در جریان یک گروگان‌گیری در کاخ دادگستری توسط افراد ناشناس و جراحات وارده به این مسئول ترک در جریان شلیک به سمت وی کشته شد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که این دادستان در حالی که به شدت خون‌ریزی کرده بود به بیمارستان منتقل شد اما قبل از آنکه بتوان برای وی کاری کرد در اثر جراحات وارده مرد.

این دادستان ترکیه مسئول تحقیق پرونده مرگ برکین الوان، یکی از مخالفان دولت ترکیه بود. الوان در جریان ناآرامیهای مربوط به پارک گزی در سال ۲۰۱۳ بواسطه پرتاب گاز اشک آور به بیمارستان منتقل و مدتی بعد درگذشت.

کد خبر 290926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار