همشهری آنلاین: یکی از مهمترین عوامل مصرف زیاد باتری در گوشی‌های هوشمند اپلیکیشن‌هایی هستند که نیاز به ذخیره اطلاعات زیاد و استفاده مداوم از اینترنت دارند.

android-battery

به گزارش تک‌تایمز، شرکت تولید آنتی‌ویروس AVG پنج اپلیکیشن اندرویدی که در اکثر گوشی‌های هوشمند مصرف کننده‌ اصلی باتری هستند را معرفی کرده‌است. یکی از عوامل اصلی مصرف زیاد باتری در اپلیکیشن‌ها نیاز به ذخیره و فراخوانی مداوم اطلاعات است. این امر در اپلیکیشن‌های iOS کمتر دیده می‌شود چرا که اکثر این اپلیکیشن‌ها قبل از ورود به فروشگاه‌ اپ استور اپل باید از نظر مصرف باتری بهینه سازی شوند اما اپلیکیشن‌های اندروید به علت کمتر بودن نظارت برروی انتشار اپلیکیشن‌ها و همچنین دسترسی برنامه نویسان به تمام فضای ذخیره اطلاعات گوشی بیشتر در معرض این مشکل هستند.

در فهرستی که AVG منتشر کرده، فیس‌بوک به عنوان بیشترین مصرف کننده باتری در بین اکثر گوشی‌های اندرویدی معرفی شده‌است. در رده‌های بعدی به ترتیب سرویس پخش موسیقی Spotify، اینستاگرام، Path و اپلیکیشن خرید آمازون قرار دارند.

علت دیگر مصرف زیاد باتری، نیاز اپلیکیشن به اتصال به اینترنت و دریافت اطلاعات است. این امر در گوشی‌هایی که به شبکه نسل سوم و چهارم متصل هستند بیشتر دیده می‌شود. معمولاٌ اپلیکیشن‌های سرویس‌های پخش موسیقی و فیلم بیشترین مصرف کننده اینترنت در گوشی‌های هوشمند هستند. البته تکنیک‌هایی برای بهینه سازی مصرف اینترنت وجود دارد که برنامه نویسان با استفاده از آن‌ها می‌توانند مصرف دیتای اینترنت اپلیکیشن خود را کاهش دهند. برای مثال اپلیکیشن Netflix در بین فهرستی که شرکت AVG منتشر کرده نیست.

یکی از راه‌های کاهش مصرف باتری توسط این اپلیکیشن‌ها، محدود کردن دسترسی‌ آن‌ها به اینترنت و سرویس مکان‌یابی گوشی است. همچنین اعمال محدودیت روی مصرف اینترنت از طریق اینترنت نسل سوم و چهارم نیز می‌تواند موثر باشد.

کد خبر 288735

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha