چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور راز تدوام بارندگی‌ها در غرب کشور خبر داد.

باران

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت:‌ فعالیت سامانه کم فشار دینامیکی روی شرق مدیترانه و گذر امواج همدیدی سبب بارش باران و برف و وزش باد از شمال غرب تا جنوب غرب، مرکز و دامنه‌های البرز شده است و براساس نقشه‌های پیش یابی، با تداوم فعالیت سامانه بارشی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز، سواحل غربی دریای خزر و بتدریج در شمال شرق کشور، بارش باران گاهی با وزش باد و درمناطق مرتفع بارش برف تداوم خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مقدار بارش در استان‌های لرستان، شمال خوزستان، چهار محال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و مناطق مرکزی البرز در شمال استان های تهران، البرز و قزوین قابل توجه خواهد بود، گفت: بتدریج از اواخر پنج شنبه از ابرناکی آسمان در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور کاسته می‌شود.

وی افزود: در روز جمعه سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش به طور خفیف تداوم خواهد یافت و سپس از روز شنبه با ورود موج دیگری ضمن تشدید بارش در سواحل خزر، در دامنه‌های جنوبی زاگرس، جنوب، شرق و بطور پراکنده در شمال شرق کشور بارش باران پیش بینی می‌شود.

به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با وزش باد شدید، طی روز چهارشنبه گردوخاک در جنوب غرب کشور تداوم خواهد داشت و انتظار می‌رود با تغییر جهت وزش باد و حاکم شدن باد شمال‌غربی از شدت گرد وغبار طی چهارشنبه شب و روز پنجشبه کاسته شود.

وظیفه اضافه کرد: شمال خلیج فارس تا اواخر روز چهارشنبه مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 286942

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha