همشهری آنلاین: شرکت اینترنتی گوگل اعلام کرد که بسیاری از ویدیوهای مربوط به اعدام معاذ الکساسبه خلبان اردنی اسیر به دست تروریست‌های داعش را از شبکه اجتماعی یوتیوب برداشته است.

به گزارش تسنيم، شرکت گوگل با اعلام این خبر افزود که در حال بازبینی با هدف حذف سریع ویدیوهایی است که قوانین کاربری اینترنت را نقض کرده اند و مانند ویدیوی سوزاندن خلبان اردنی صحنه های خشونت باری را با هدف انتشار ترس و توهین در خود دارند.

شرکت گوگل به دشواری کنترل فیلم های منتشر شده در یوتیوب اشاره کرده و افزوده است: هر دقیقه چیزی بالغ بر 300 ساعت فیلم روی یوتیوب بارگذاری می شود که عملا مشاهده آنها با هدف کنترل معیارهای لازم برای انتشار و نظارت بر آنها را غیرممکن می کند.

روز سه شنبه گروه تروریستی داعش فیلمی را از زنده سوزاندن خلبان اسیر اردنی در شبکه های اجتماعی منتشر کرد؛ فیلمی که با واکنش های منفی گسترده ای در سطح جهان روبرو شد.

گفتنی است آنچه در رسانه های خبری دنیا و ایران منتشر شده ، حاوی بخش نهایی فیلم که شامل در آتش سوختن خلبان اردنی است ، نمی باشد و این رسانه ها ، بخش آخر را که مروج خشونت است ، حذف کرده اند. آنچه در یوتیوب بود، کل فیلم بود که توسط داعشی ها بارگذاری شده بود.

کد خبر 286395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار