پزشک تجربی که قصد داشت با کمک نیش زنبورهای عسل مرد سالخورده را درمان کند، نمی‌دانست این کار باعث مرگ بیمارش می‌شود.

اواخر ارديبهشت‌ماه به جمشيدي، بازپرس جنايي تهران خبر رسيد مردي 70ساله بر اثر نيش زنبور جانش را از دست داده است. ماجرا از اين قرار بود كه اين مرد سال‌ها از بيماري ديابت رنج مي‌برد و وقتي از درمان به شيوه‌هاي معمول نااميد شد، سراغ پزشكي تجربي كه ادعا مي‌كرد با كمك زنبور عسل بيماران را مداوا مي‌كند رفت؛ اما نيش زنبور بلاي جانش شد.

بررسي‌هاي اوليه نشان مي‌داد پزشكي عمومي يكي از اتاق‌هاي مطب‌اش را براي زنبور درماني به پزشكي تجربي اجاره داده است. در چنين شرايطي اين دو پزشك به دادسراي امور جنايي احضار شدند تا درباره مرگ مرد سالخورده پاسخگو باشند. پزشك تجربي در دفاع از خودش گفت: از سال‌ها قبل با استفاده از زنبور عسل بيماران زيادي را مداوا كرده‌ام و فكر مي‌كردم مي‌توانم اين مرد كه ديابت داشت را هم با همين شيوه درمان كنم. آن روز بيمار را در مطبم بستري كردم و 40زنبور عسل را روي بدنش قرار دادم تا او را نيش بزنند اما لحظاتي بعد حال بيمار وخيم و در نهايت فوت شد. نيت من درمان او و مرگش اتفاقي ناخواسته بود.

به‌دنبال تحقيقات اوليه جسد متوفي براي كشف علت اصلي مرگ به پزشكي قانوني فرستاده شد. بررسي‌ها متخصصان نشان داد زنبور‌هاي عسل مسبب مرگ مرد سالخورده شده‌اند. به اين ترتيب بازپرس جمشيدي هفته گذشته بعد از بررسي محتويات پرونده براي 2متهم پرونده به اتهام تسبيب در قتل و دخالت در امور پزشكي قرار مجرميت صادر كرد و قرار است به‌زودي پرونده اتهامي آنها با صدور كيفرخواست به دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شود.

کد خبر 283587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار