همشهری آنلاین: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن هشدار نسبت به اینکه برخی معتادان برای ترک، متادون را از عطاری ها تهیه می کنند عنوان کرد: این عمل غیرمجاز بسیار خطرناک است و در مواردی مرگ و میر را هم در پی دارد.

 

به گزارش ايسنا، علیرضا جزینی درباره اثربخشی روش های درمان و همچنین ترک اعتیاد مواد مخدر صنعتی اظهار کرد: برای ترک اعتیاد به شیشه پروتکل درمانی نداریم و اساس ترک این مخدر صنعتی پرهیزمدارانه است.

وی افزود: متاسفانه برخی مراکز درمان غیرمجاز برای ترک اعتیاد شیشه متادون تجویز می‌کنند که کار اشتباهی است. با توجه به تحقیقات صورت پذیرفته متادون درمانی به عنوان پروتکل درمان مواد مخدر سنتی پذیرفته شده است که بر اساس تجویز پزشک بوده ودارای دوره مصرف مشخص است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن هشدار نسبت به اینکه برخی متادون را از عطاری ها تهیه می کنند عنوان کرد: این عمل غیرمجاز بسیار خطرناک است و در مواردی مرگ و میر را هم در پی دارد.

جزینی ادامه داد: اکنون روش درمانی ترک اعتیاد به مواد مخدر سنتی متادون درمانی و بکارگیری روش های پرهیزمدار است. ترویج روش‌های پرهیزمدار در دستورکار قرار دارد و به این موضوع تاکید دارد که فرد باید به حدی از اعتماد بنفس برسد و بپذیرد که نباید مواد مصرف کند. معتادانی را داشتیم که تحت درمان متادون قرار گرفتند اما پس از مدتی به چرخه اعتیاد بازگشتند. همچنین باید توجه کرد که استفاده بیش از حد متادون هم عوارض سوئی دارد.

کد خبر 283062

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha