همشهری آنلاین: معاون پژوهشی جشنواره ملی سرزمین نور از چاپ آثار منتخب و برگزیده یازده دوره جشنواره ملی سرزمین نور در رشته های خاطره نویسی، متن ادبی، داستان، شعر، عکس خبر داد.

راهیان نور

به گزارش ایسنا، شعبان پاکدامن با اعلام این خبر گفت: جشنواره ملی سرزمین نور به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های امروزی برگزار می‌شود و همه ساله میزبان زائران و علاقه‌مندان سرزمین‌های نور است؛ در نظر دارد امسال اثار منتخب در پنج رشته را به مرحله چاپ برساند.

وی ادامه داد: در دوره‌های گذشته، ۹ جلد کتاب از آثار برگزیده به چاپ رسیده و منتشر شده است اما در نظر داریم علاوه بر چاپ کتاب، بسته لوح فشرده فیلم (منتخب آثار برگزیده ۱۱ دوره گذشته) را نیز تهیه کنیم تا علاقه‌مندان به رشته فیلم کوتاه بتوانند از آنها استفاده کنند.

پاکدامن با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره ملی سرزمین نور که در خرمشهر برگزار شد، گفت: «جشنواره ملی سرزمین نور» به مدت ۱۰ شب با حضور اقشار مختلف مردم، هنرمندان، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت در خرمشهر از ۲۰ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۲ برگزار و در یازدهمین دوره آن از هنرمندان بر‌تر کشور تجلیل شد.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی هنرمندان متعهد سراسر کشور و همچنین ثبت حالات معنوی زائران سرزمین‌های نور و مناطق عملیاتی است.

جشنواره ملی سرزمین نور همه ساله در دو سطح عمومی یا کاروان،حرفه ای یا ققنوس است که علاقه‌مندان می توانند آثار خود را در قالب خاطره، عکس، فیلم، شعر، متن ادبی، داستان کوتاه و ... به دبیرخانه های استانی خود ارسال نمایند.

فراخوان دوازدهمین جشنواره ملی سرزمین نور به زودی منتشر خواهد شد.

کد خبر 280121

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha