مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ - ۰۵:۳۳
۰ نفر

‌همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۲۶ نوامبر (۵ آذر) اعلام کرد شمار تلفات ناشی از بدترین همه‌گیری ابولا در جهان تا پایان ۲۳ نوامبر به ۵۶۸۹ نفر از ۱۵۹۳۵ مورد ابتلا گزارش‌شده در هشت کشور رسیده است.

ebola۱۲

به گزارش رویترز سازمان جهانی بهداشت در آخرین روزآمد کردن آمارش اعلام کرد تقریبا همه موارد ابتلا و همه موارد مرگ و میر به جز ۱۵ مورد، در سه کشور با بیشترین شیوع بیماری گینه، سیرالئون و لیبریا رخ داده است که در هفته گذشته ۶۰۰ مورد جدید گزارش کرده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت گفت: «شمار کل موارد گزارش‌شده در سیرالئون از هنگام شروع شیوع بیماری به زودی از شمار موارد گزارش‌شده از لیبریا پیشی خواهد گرفت.» این مستعمره سابق بریتانیا تا به حال ۶۵۹۹ مورد ابتلا به ابولا گزارش کرده است، در حالیکه این رقم در لیبریا ۷۱۶۸ نفر است.

سازمان جهانی بهداشت گفت: «لبیریا و سیرالئون گزارش می‌کنند که کمتر از ۷۰ درصد بیماران ایزوله می‌شوند، گرچه تفاوت‌های گسترده‌ای از لحاظ شیوع میان مناطق وجود دارد.»

پیتر پیو، یکی از متخصصان پیشگام ابولا، روز چهارشنبه گفت ایپدمی ابولا در آفریقا ممکن است پیش شروع نزول آن بدتر شود، اما تا شمار عفونت‌های جدید در همه کشورهای مبتلا باید تا پایان سال باید شروع به پایان آمدن کند.

کد خبر 279297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار