همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه حدود ۲۰۰۰ اتوبوس فرسوده در تهران وجود دارد، گفت: ماهیانه ۷۵ اتوبوس، به اتوبوس‌های فرسوده تهران اضافه می‌شود.

اتوبوس فرسوده

پیمان سنندجی در گفت‌وگو با ایلنا ضمن اعلام این خبر، افزود: سعی می‌شود که با اقداماتی همچون بازسازی و نصب فیلتر جذب دوده از افزایش آلودگی هوا از طریق این اتوبوس‌ها جلوگیری کرد، اما به هر حال این اتوبوس‌ها فرسوده هستند. به گفته وی حدود ۴ سال است که شرکت واحد اتوبوسی را تحویل نگرفته است.

سنندجي در ارتباط با افزایش ظرفیت اتوبوس‌های تندرو (BRT) ادامه داد: در اعتبارات امسال پیش‌بینی خریداری ۴۰۰ دستگاه اتوبوس را کرده‌ایم که تا پایان سال این امر محقق می‌شود.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی در پاسخ به این سوال که این اتوبوس‌ها از چه کشوری خریداری می‌شوند، اظهار کرد: این اتوبوس‌ها از طریق شرکت‌های ایرانی خریداری می‌شوند و از نظر قطعات متعلق به کشورهایی همچون آلمان است و گیربکس، ترمز و موتور این اتوبوس‌ها نیزاز برند‌هایی همچون «مان MAN» و بنز تامین می‌شود.

در ادامه سنندجی در ارتباط با خدماتی که شرکت واحد اتوبوسرانی به معلولان تهران ارائه می‌دهد، گفت: در حال حاضر سامانه‌ای با ۲۵ دستگاه اتوبوس و ۵۰ خودرو ون به معلولین شهر تهران و مدارس استثنایی خدمات می‌دهد که برای افزایش ظرفیت این سامانه نیز پیش بینی‌هایی صورت گرفته است.

کد خبر 279235

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها