همشهری آنلاین: رئیس تربیت بدنی نیرو‌های مسلح کشور با ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت کارت پایان خدمت بازیکنان لیگ برتر، گفت: پولادی تا زمان مشخص شدن وضعیت کارت پایان خدمتش نمی‌تواند برای تیم ملی بازی کند.

مهرعلی باران‌چشمه

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهرعلی باران‌چشمه شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اصفهان با اشاره به مشکلات بازیکنان فوتبال در زمینه کارت پایان خدمت اظهار داشت: بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، هر فرد واجد شرایط باید در کشور به خدمت سربازی اعزام شود اما سال گذشته اخباری درباره کارت‌های پایان خدمت برخی بازیکنان و وضعیت خدمت آنها به گوش رسید.

وی افزود: پس از اطلاع از وضعیت کارت پایان خدمت برخی بازیکنان به آنها اعلام کردیم که با مراجعه به سازمان نظام وظیفه، نسبت به مشخص کردن این وضعیت اقدام کنند که در آن زمان متوجه جعلی بودن برخی کارت‌ها شدیم.

رئیس تربیت بدنی نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به جلسه برگزار شده درباره این مسئله تصریح کرد: پس از آن در جلسه‌ای وضعیت معافیت آنها بررسی شد و در درجه نخست، اسامی 26 نفر که دارای کارت‌های پایان خدمت نامناسب بودند، اعلام شد.

با اصرار سازمان لیگ، قبول کردیم که بازیکنان در لیگ بمانند
وی افزود: پس از آن بدون در نظر گرفتن وضعیت بازیکنان و باشگاه‌ها، به دلیل آنکه این بازیکنان تخلف کرده بودند، اعلام کردیم که باید به خدمت بروند اما با توجه به اصرار سازمان لیگ و اعلام اینکه این افراد قهرمانان ملی هستند، قبول کردیم که در لیگ برتر بازی کنند.

سردار باران چشمه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در این زمینه باشگاه‌ها متضرر شده و بازیکنان کمتر ضرر کردند، گفت: برای ما مهم این بود که این افراد باید به سربازی بروند و در این میان تفاوتی در اینکه چه کسی ضرر می‌کند، وجود نداشت اما با اصرار فدراسیون، زمینه حضور آنها در تیم‌های نظامی فراهم شد.

مقصر ضرر باشگاه‌ها خودشان هستند

وی ادامه داد: باشگاه‌ها خود مقصر اصلی هستند زیرا پیش از آن به آنها اعلام کرده بودیم که قبل از خرید یک بازیکن، نسبت به مشخص کردن وضعیت کارت نظام وظیفه آن اقدام کرده و استعلام لازم را صورت دهید و تلاش می‌کنیم با کسانی که در این زمینه اخلال ایجاد کرده و مانع از اجرای قانون شدند، برخورد کنیم.

رئیس تربیت بدنی نیرو‌های مسلح کشور درباره وضعیت مهرداد پولادی و اینکه تکلیف این بازیکن چه می‌شود، گفت: این بازیکن مشکل خدمت سربازی دارد و دو بار از او خواستیم که به سازمان نظام وظیفه مراجعه کند اما تا زمانی که وضعیت این بازیکن مشخص نشود، حق بازی کردن برای تیم ملی را نیز ندارد زیرا کارت نظام وظیفه او مشکوک است.

وضعیت پولادی مشخص نیست

وی اظهار داشت: این بازیکن باید پس از بازگشت به کشور، درباره وضعیت نظام وظیفه خود توضیح دهد و وضعیت او مشخص شود.

سردار باران‌چشمه درباره وضعیت حسین ماهینی گفت: امکان حضور این بازیکن در تیم تراکتورسازی وجود ندارد و با توجه به اینکه او سرباز نیروی دریایی بوده، باید در تیم ملوان بندر انزلی به میدان برود و اگرچه قرارداد او با تراکتورسازی به ثبت رسیده اما او نمی‌تواند برای این تیم بازی کند.

وی پیرامون عقد قرارداد عشوری با تیم تراکتورسازی تبریز و وضعیت شجاع خلیل‌زاده خاطرنشان کرد: سینا عشوری مشکلی برای بازی کردن در تراکتورسازی ندارد اما وضعیت شجاع خلیل‌زاده هنوز مشخص نیست و تکلیف کارت پایان خدمت او روز شنبه مشخص می‌شود.

کد خبر 275732

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی