همشهری آنلاین: عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه پس از دو ماه مذاکره موافقتنامه تشکیل دولت وحدت ملی را در کاخ ریاست جمهوری این کشور امضا کردند.

 توافقنامه تشکیل دولت وحدت ملی افغانستان امضا شد

به گزارش ایرنا در مراسم امضای توافقتنامه عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی برای تشکیل دولت وحدت ملی که با حضور رییس جمهور، سران جهادی و شخصیت های برجسته افغانستان صورت گرفت، حامد کرزی ابراز امیدواری کرد دولت وحدت ملی مشکلات افغانستان را برطرف کرده و این کشور را به سوی پیشرفت و ترقی سوق دهند.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی با امضای این موافقتنامه عملا وارد مرحله جدیدی برای تشکیل دولت وحدت ملی افغانستان شدند و به بحران و نگرانی افغانستانی ها در خصوص اوضاع کنونی این کشور خاتمه دادند.

گفته می شود عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی موافقت کرده اند که پست های حکومتی را به طور مساوی تقسیم کنند.

قرار است بعداز ظهر روز يكشنبه نیز کمیسیون مستقل انتخابات نتیجه سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را اعلام کند.

گفت و گوهای دوجانبه عبدالله و احمدزی دو نامزد انتخابات جنجالی ریاست جمهوری افغانستان برای امضای موافقتنامه تشکیل دولت وحدت ملی از دو ماه گذشته آغاز شده است. این گفت و گو ها تا کنون چندین بار متوقف و بار دیگر از سر گرفته شده بود.

پس از ادعای عبدالله عبدالله مبنی بر بروز تقلب در دور دوم انتخابات، دو نامزد با میانجگیری سازمان ملل و معاونان رییس جمهوری افغانستان موافقت کردند، صد درصد آرا با نظارت سازمان ملل، نمایندگان دو نامزد، ناظران بین المللی و رسانه ها بازشماری و بازرسی شود و هر دو نامزد حکومت وحدت ملی تشکیل دهند.

دور اول انتخابات 16 فروردین و دور دوم از سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بین عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی 24 خرداد برگزار شد.

کد خبر 272611

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha