همشهری آنلاین: دبیرکل سازمان ملل با اشاره به این که بارها بر اهمیت ایران در منطقه خلیج فارس تاکید کرده است، گفت: ایران می‌تواند در حل بحران‌های منطقه‌ای از جمله عراق، سوریه و یمن نقش موثر و سازنده‌ای ایفا کند.

بان کی مون

به گزارش ایرنا، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه در نشست خبری ضمن اشاره به بحران های جاری در جهان، از جمله جنگ سه ساله سوریه، بحران اوکراین، قدرت گرفتن نیروهای تروریستی داعش و شیوع هشدار دهنده بیماری ابولا،به ترسیم سرفصل هایی از مسائل مورد بحث درشصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل پرداخت.

وی در این نشست همکاری های بین المللی را برای مقابله با بحران های یاد شده، به ویژه در خاور میانه ضروری دانست و تصریح کرد: همانطور که بارها گفته ام جمهوری اسلامی ایران مهم ترین کشور در این منطقه محسوب می شود.

وی با بیان این که حضور ایران در ایجاد صلح و ثبات منطقه حیاتی است، اظهار امیدواری کرد که تهران ضمن تلاش در حل مساله برنامه های هسته ای بتواند به تعامل سازنده و موثر برای حل این بحران ها و برقرای صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس ادامه دهد.

دبیرکل سازمان ملل ابراز امیدواری کرد در جریان برگزاری مجمع عمومی بتواند با آقای دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران و دکتر جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان دیدار کند.

بان کی مون با تاکید بر این که همواره مایل به تبادل نظر در زمینه مسائل مختلف بین المللی، به ویژه مسائل مربوط به خاور میانه با ایران بوده و هست گفت که از 'استفان دو میستورا ' نماینده ویژه خود در سوریه نیز خواسته است تا در پایان دیدار خود از سوریه در مورد راه حل های ممکن برای حل بحران سوریه با مقامات ایرانی گفت وگو کند.

کد خبر 272203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =