همشهری آنلاین: مقام های انگلیسی گفتند که نشست اضطراری دولت این کشور یا ˈکبری ˈ صبح روز یکشنبه به دنبال کشته شدن گروگان انگلیسی به وسیله گروه تروریستی داعش برگزار می شود.

 داعش دولت انگلیس را به نشست فوق العاده کشاند

به گزارش ایرنا، گروه تروریستی داعش پس از سر بریدن دو خبرنگار آمریکایی، بامداد روز یکشنبه اعلام کرد که دیوید هینس گروگان انگلیسی خود را هم با همین شیوه به قتل رسانده است.

نشست کمیته اضطراری دولت انگلیس ( کبری ) برای بررسی این مساله با حضور مقام های ارشد امنیتی، سیاسی و اطلاعاتی این کشور و به ریاست دیوید کامرون نخست وزیر تشکیل می شود.

منابع انگلیسی گزارش دادند که کامرون به دنبال انتشار فیلم ویدیویی سربریدن گروگان انگلیسی، بامداد روز یکشنبه سراسیمه به دفترش در داونینگ استریت بازگشت .

نخست وزیر انگلیس، قتل گروگان انگلیسی را به دست گروه تکفیری داعش، «اقدامی کاملا شیطانی» خواند و قول داد لندن برای دستگیری قاتلان، از همه توان خود استفاده کند.

کامرون بامداد یکشنبه در بیانیه ای که دفتر نخست وزیری به نقل از وی منتشر کرد، کشتن این امدادگر را اقدامی وحشتناک توصیف کرد و گفت: این عمل کاملا شیطانی است.

نخست وزیر انگلیس افزود: ما برای مجازات این قاتلان از همه توان خود استفاده خواهیم کرد و اطمینان می دهیم که هر چقدر هم زمان ببرد، سرانجام آنها را دستگیر و تسلیم عدالت خواهیم کرد.

در همین حال فاکس نیوز گزارش کرد که به دنبال قتل گروگان انگلیسی، فشارها بر دولت این کشور برای پیوستن به حملات هوایی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه افزایش خواهد یافت.

به گزارش این شبکه خبری، این مساله یکی از پیچیده ترین و بغرنج ترین مسایل بین المللی است که دولت کامرون با آن مواجه شده است.

دولت انگلیس به رغم کمک های نظامی و لجستیکی به کردهای عراق و نیروهای آمریکایی و ارسال کمک های امدادی به مردم شمال عراق، تاکنون هر گونه ورود به درگیری های نظامی در عراق را رد کرده است.

با این حال، دیوید کامرون نخست وزیر و فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس در سخنان اخیر خود در نشست سران ناتو در ولز، احتمال مشارکت این کشور با نیروی هوایی آمریکا برای حمله علیه نیروهای داعش در عراق را رد نکردند.

گروه تروریستی داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه ایجاد شده اکنون به گفته دولتمردان غربی به عنوان خطری برای حامیانش مطرح است.

منابع خبری: داعش گروگان انگلیسی خود را سر برید

پس از سر بریدن دو خبرنگار امریکایی، گروه تروریستی داعش شب گذشته اعلام کرد که ˈدیوید هینزˈ گروگان انگلیسی خود را هم با همین شیوه به قتل رسانده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، داعش روز شنبه با پخش فیلمی ویدیویی در اینترنت، یکی از اعضای خود را در حالی که مشغول سربریدن دیوید هینز تبعه انگلیس است، نشان داد.

این گروه در توجیه اعدام گروگان انگلیسی اعلام کرده است که این اقدام در واکنش به تصمیم لندن برای شرکت در ائتلاف شیطانی و همکاری با واشنگتن علیه داعش صورت می گیرد.

نام این فیلم ویدیویی، پیامی به همپیمانان آمریکا است که روی سایت ویژه گروه های افراطی پخش شده و دیوید هینز را در حال نشسته و با پوششی نارنجی رنگ نشان می دهد. پشت سر او نیز یک فرد مسلح نقابدار قرار دارد که با در دست داشتن یک چاقو، گروگان انگلیسی را سر می برد.

دوید هینز44 ساله ماه مارس سال گذشته توسط گروهک تروریستی داعش در سوریه ربوده شده بود.

این گروه اخیرا جیمز فولی و استیون ساتلاف دو خبرنگار آمریکایی را نیز به شیوه ای مشابه به قتل رساند.

تروریست های داعش که پیش از این فقط در سوریه فعالیت می کردند، از 9 ژوئن (19خرداد) بخش هایی از شمال عراق را به تصرف خود درآورده و تهدید به تجزیه این کشور کرده اند. این گروه در حملات خود در شمال و مرکز عراق، مرتکب جنایت های بی سابقه ای شده است.

ناظران سیاسی، ایجاد و تقویت این گروه را یک توطئه غربی - عربی با همکاری برخی از کشورهای منطقه ارزیابی می کنند که اینک به تهدیدی برای خود کشورهای حامی آن تبدیل شده است.

کد خبر 271877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار