همشهری آنلاین: رئیس پژوهشگاه رویان در خصوص شبیه‌سازی یوزپلنگ‌های رو به انقراض گفت: ما توانایی شبیه‌سازی این حیوان را داریم و شبیه‌سازی حیواناتی از این دست می‌تواند اتفاق بیافتد ولی نیاز به بودجه و تحقیقات زیادی دارند.

به گزارش مهر، حمید گورابی رئیس پژوهشگاه رویان گفت: اکنون در مرحله‌ای هستیم که می‌توانیم سلول‌های حیوانات را ذخیره کرده و در نهایت شبیه‌سازی کنیم.

وی عنوان کرد: پیش از این، سلول‌های یکی از این یوزپلنگ‌هایی که به دلیل صدمه‌ای که به آن وارد شده بود، باید آسان‌کشی می‌شد را در اختیار ما گذاشتند و از ما برای شبیه‌سازی آن دعوت به عمل آوردند.

رئیس پژوهشگاه رویان با بیان این که این گونه شبیه‌سازی‌ها مشکلات خاص خود را دارند، افزود: امیدواریم که بتوانیم با شبیه‌سازی سلول یوزپلنگ‌ها از منقرض شدن نسل آن‌ها جلوگیری کنیم.

وی با بیان این که ما آمادگی داریم این سلول‌ها را نگه‌داری و برای حرکت‌های بعدی استفاده کنیم، عنوان کرد: البته این گونه شبیه‌سازی‌ها نیاز به بودجه کافی دارد ولی شبیه‌سازی این حیوان نیز می‌تواند اتفاق بیافتد.

گورابی در ادامه توضیح داد: در اصفهان برای یک نوع قوچ چنین کاری به صورت بین گروهی انجام شد. شبیه‌سازی این حیوان از تخمک گوسفند و سلول قوچ بود. این کار صورت گرفت اما در زنده نگه داشتن این حیوان مشکلاتی داشتیم. این‌ها مستلزم بودجه مناسب است تا تحقیقات به صورت کامل انجام گیرد.

گورابی اظهار داشت: اکنون در رویان ما آمادگی داریم سلول‌های حیوانات را استحصال و نگه‌داری کنیم و توانایی این کار را نیز داریم.

کد خبر 271262

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha