چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۵ - ۱۰:۲۶
۰ نفر

گروه ادب و هنر: فیلم ضدجنگ و ضدامپریالیستی کن لوچ در آمریکا به شکل جدیدی به نمایش عمومی درمی‌آید تا تعداد بیشتری از تماشاگران سینما پیام ضدجنگ آن را بگیرند.

به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، «بادی که مزرعه جو را تکان می‌دهد» اوایل بهار آینده در آمریکا اکران عمومی می‌شود. شرکت مستقل فیلم‌سازی «آی‌اف‌سی» که کار توزیع فیلم را در آمریکا به عهده دارد، تصمیم گرفته همزمان با نمایش عمومی فیلم در سالن‌های سینما، آن را از طریق تلویزیون‌های کابلی هم پخش کند.

این اولین بار است که یکی از فیلم‌های تحسین شده در جشنواره بین‌المللی کن به این شکل پخش عمومی می‌شود. مدیر شرکت «آی‌اف‌سی» می‌گوید: «فیلم کن لوچ (Ken Loach) فقط یک اثر سرگرم‌کننده نیست. قصه فیلم یک پیام مهم اجتماعی و سیاسی در دل خودش دارد و به همین دلیل ما می‌خواهیم تعداد بیشتری از تماشاگران و مردم علاقه‌مند این پیام را بشنوند. در شرایط فعلی که رسانه‌ها هنوز اخبار جنگ عراق و افغانستان را در صدر خبرهای خود دارند، فیلمی مثل «بادی که مزرعه جو را تکان می‌دهد» اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند».

فیلم که بهار امسال نخل طلای جشنواره کن را دریافت کرد، قصه تجاوز نیروهای ارتش انگلیس به ایرلند و مقاومت مردم ایرلند در برابر این تجاوز را – که به تشکیل ارتش جمهوریخواه ایرلند منجر شد- به تصویر می‌کشد. کن لوچ در مصاحبه‌های مختلف به شباهت اوضاع فیلمش با حوادث عراق اشاره کرده و خواستار خروج نیروهای آمریکا و انگلیس از خاک عراق شده است

کد خبر 2709

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز