همشهری آنلاین: سعید مرتضوی گفت: به خاطر پرونده های تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی، شکایت فاضل لاریجانی و وکلای عباس پالیزدار در دادگاه حاضر شده ام.

مرتضوی

به گزارش مهر، سعید مرتضوی قبل از ورود به دادسرا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سه پرونده در دادسرا علیه من مفتوح است که یکی از این پرونده ها تحقیق و تفحص در رابطه با تامین اجتماعی، دیگری شکایت فاضل لاریجانی و سومین پرونده نیز در خصوص وکلای عباس پالیزدار است که مدعی هستند غیر قانونی بازداشت شده اند.

مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در رابطه با هر سه پرونده لایحه ارائه کرده و از خودم دفاع کردم، امروز نیز برای ادای توضیحات بیشتر و توضیح تکمیلی در ساعت دعوت شده حاضر شدم.

مرتضوی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص لایحه اش گفت: درباره تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی 47 صفحه لایحه تهیه کردم و به موارد مطرح شده در این گزارش پاسخ دادم.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه مدعی شده باید به وی مدال بدهند، اظهار داشت: این موضوع در واقع نگارش ژورنالیستی بود و مطالب من از سوی مطبوعات تحریف شده و این موضوع باعث شده که من برای مصاحبه با هر رسانه‌ای ابا داشته باشیم.

مرتضوی افزود: این رسانه‌ها مطالب را بر اساس آنچه خواست خودشان است منتشر می‌کنند و ما مدیون نظام هستیم و نظام دینی به ما ندارد.

دادستان سابق تهران افزود: من هیچ گاه نگفته‌ام نظام باید به ما مدال بدهد و مسئولیتی به ما واگذار شده که ما باید به نحو احسن آن را انجام دهیم. برخی رسانه‌ها حرف های مرا تحریف کرده و آنچه دلخواهشان است منعکس می‌کنند. من آن مصاحبه‌ای که ضبط شده باشد را قبول دارم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره رسیدگی به پرونده کهریزک، گفت: این پرونده در دادسرا رسیدگی و برای آن قرار صادر شده است. همچنین بیش از 10 جلسه در دادگاه کیفری رسیدگی و حکم دادگاه نیز صادر شد که حدود یک و نیم سال است در شعبه نهم دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است و ما به رای اعتراض کردیم.

مرتضوی افزود: همه شکات مطالب خود را در جلسات دادگاه مطرح کردند و دیگر مطلب جدیدی وجود ندارد.

دادستان سابق تهران درباره روند دادگاه نیز گفت: جلسه بازپرسی، جلسه قضایی است و نمی توانیم خواب ندیده را تعبیر کنیم. من اعتقاد دارم در طول خدمتم در سازمان تامین اجتماعی یک قدم خلاف قانون برنداشته ام و بر اساس مصوبات هیات امنا و قانون اقدام کرده‌ام. برخی رسانه ها و گروه‌های سیاسی مطالب را آن گونه که خودشان دوست دارند، منعکس می‌کنند.

مرتضوی افزود: پرونده بابک زنجانی در حالی رسیدگی می‌شود که یک ریال از اموال تامین اجتماعی در این پرونده نیست که او بخواهد آنها را پس بدهد. این یک دروغ بزرگ است و این نوع دروغ پردازی‌ها توهین به شعور مردم است.

وی ادامه داد: اگر رئیس جمهور بخواهد نمی‌تواند یک شرکت تامین اجتماعی را بدون قانون واگذار کند چه برسد به اینکه 137 شرکت به یک فرد واگذار شود.

به گفته مدیرعامل سابق تامین اجتماعی، شرکت‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی بعضا صد در صد متعلق به این سازمان نیست و پس از امضای تفاهم نامه و تعیین قیمت در بورس ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه مسائل دیگری که در تحقیق و تفحص اعلام شده است کذب محض و خوراک رسانه‌ای است، گفت: اگر امروز از من در این رابطه سئوال شود می گویم اسنادشان را رو کنند و یک سند ارائه دهند که شرکتی این گونه به بابک زنجانی واگذار شده است.

مرتضوی در مورد پرونده شکایت وکلای عباس پالیزدار اظهار داشت: این افراد قبلا نیز از بازپرس پرونده و سرپرست دادسرای کارکنان دولت شکایت کرده بودند که پس از رسیدگی قرار منع پیگرد صادر شد. وقتی معاون دادستان تبرئه می شود چه اتهاماتی می‌تواند متوجه دادستان باشد؟

وی در پاسخ به سئوال مهر در خصوص اینکه آیا در این پرونده‌ها وکیل دارید و گفته می شود هیچ آدرسی از شما وجود ندارد، گفت: در تمامی پرونده‌ها خودم دفاع می‌کنم و هیچ وکیلی ندارم، آدرس را نیز به بازپرس پرونده ارائه کرده‌ام و امروز نیز احضاریه به همان آدرس اعلام شده فرستاده شده است.

کد خبر 270638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =