همشهری آنلاین: انتشار تصویرهای ماهواره‌ای تازه دریافت شده از غزه نه تنها از عمق فاجعه جنگی بی امان حکایت می‌کنند، بلکه گویای نابودی سرزمین‌های فلسطینی در حمله‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی است.

gaza

روزنامه انگليسي دیلي میل در این باره به تحلیل این تصاویر ماهواره‌ای ازسوی کارشناسان موسسه آموزش و تحقیقات سازمان ملل متحد می‌نویسد این تصویرها آشکارا نشان می دهند که چگونه صدها خانه متعلق به مردم فلسطین در حمله‌های سه هفته گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه با خاک یکسان شده است.

gaza

این کارشناسان در تحلیل خود از عکس‌های ماهواره‌ای پیش از حمله رژیم صهیونیستی به غزه استفاده و آن ها را با تصویرهای دریافت شده بعد از حمله صهیونیست ها مقایسه کرده اند.

این تصویرهای ماهواره ای نشان می دهند که در حمله‌های صهیونیست ها 700 بنا که بسیاری از آن ها خانه مسکونی و مسجد بوده کاملا ویران و با خاک یکسان شده اند.

در این عکس ها همچنین 316 باب بنای به شدت آسیب دیده و 102 بنای کمتر ویران شده به چشم می خورند.

gaza

این تصاویر گویای آن است که همچنین مزارع و جاده‌های بسیاری ویران شده و دست کم 404 حفره به جای مانده از بمب های صهیونیست ها در تصاویر ماهواره ای قابل تشخیص اند.

در حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون حدود 1400 فلسطینی جان باخته اند.بیشتر این کشته ها را غیرنظامیان، از جمله کودکان و زنان، تشکیل می دهند.

در این حملات تاکنون بیش از 7600 تن زخمی شده اند، با این حال شرایط جنگ و صحنه میدانی آن به سود رژیم صهیونیستی نبوده و تاکنون هیج یک از اهداف اعلامی این رژیم محقق نشده است و غزه هم چنان به مقاومت سرسختانه و قهرمانانه خود ادامه می دهد.

کد خبر 267285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =