همشهری آنلاین: شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هزار و ششصد و هشتاد نفر رسید.

شهدای غزه:۱۶۸۰ تن؛ رفح آماج حملات

به گزارش واحد مرکزی خبر، در بیست و هفت روز حملات به نوار غزه همچنین 9 هزار فلسطینی هم زخمی شدند.

شهادت ۱۱۰ فلسطینی به تلافی مفقود شدن نظامی اسرائیلی

منابع پزشکی اعلام کردند ده فلسطینی در ساعات اولیه شنبه در رفح در جنوب نوار غزه کشته شدند که به این ترتیب، شمار کشته ها در پی مفقود شدن یک نظامی اسرائیلی در این منطقه در روز گذشته، به 110 نفر رسید.

همچنین شمار شهدای حملات امروز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به پنجاه نفر و شمار زخمی ها به ۹۰ تن رسید.

از سوی دیگر، منابع اسرائیلی از زخمی شدن 20 نظامی ارتش این رژیم در درگیری های شب گذشته در نوار غزه خبر دادند.

شبکه المیادین به نقل از رسانه های اسرائیلی گزارش داد ، چهار موشک در شهرک اشکول و دو موشک نیز در منطقه شاعر هنگف فرود آمد.

وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی با اعتراف به ناکامی این رژیم در دستیابی به اهداف حمله به غزه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

عوزی لانداو تاکید کرد: «ارتش نتوانسته است مانع ادامه شلیک موشک های مقاومت شود و قابل قبول نیست که حماس بتواند چنین خسارت هایی - از جمله بستن فرودگاه بین المللی بن گورین - را بر اسرائیل وارد کند.

مقام ارشد نظامی صهیونیست: از پیشروی در نوار غزه بپرهیزد

یک مقام ارشد نظامی صهیونیست شنبه با اذعان به ناتوانی ارتش صهیونیستی در رویارویی با مبارزان فلسطینی گفت سازمان اطلاعات نظامی توصیه کرده است ارتش از پیشروی در نوار غزه بپرهیزد.

این مسئول اسرائیلی افزود : سازمان اطلاعات نظامی به نتانیاهو توصیه کرده است بیشتر از این به نوار غزه وارد نشود و با توجه به کمبود گزارشهای اطلاعاتی و تبعاتی که حمله نظامی زمینی به نوار غزه دارد به حملات هوایی تکیه کند.

ارتش رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه تاکنون بیش از چهار هزار واحد مسکونی را در حملات هوایی و توپخانه ای تخریب کرده است.

گردانهای قسام اعلام کرد نظامی ربوده شده رژیم صهیونیستی احتمالا کشته شده است

شبکه تلویزیونی الاقصی گزارش داد گردانهای قسام اعلام کرد تماس خود را با گروهی از مبارزان فلسطینی که در کمینی در شرق رفح حضور داشتند از دست داده است. گردانهای قسام احتمال داد این مبارزان به شهادت رسیده باشند و نظامی که اسرائیل از ربوده شدن آن سخن گفته بود نیز کشته شده است.

بیش از یک پنجم قربانیان درغزه کودکان هستند

تا کنون بیش از هزار و ششصد نفر در حملات اسرائیل به نوار غزه کشته شده اند که بیش از ۳۲۰ نفر آنها کودک هستند.

سخنگوی حماس: رژیم صهیونیستی مسئول نقض آتش بس انسانی است

سخنگوی جنبش حَماس رژیم صهیونیستی را مسئول نقض آتش بس موقت دانست و تأکید کرد مقاومت با مقابله با تجاوز اسرائیل به وظیفه خود عمل کرده است.

فَوْزی بَرهوم افزود: اشغالگران اسرائیلی از تلاش های خود برای نقض آتش بس موقت اهدافی را دنبال می کنند. می خواهند بیشترین تعداد از مردم فلسطین را بکشند و قتل عام های جدیدی را هنگام آتش بس انسانی مرتکب شوند.

مذاکرات آتش بس فردا در قاهره

شبکه تلویزیونی القدس گزارش داد: مذاکرات غیرمستقیم آتش بس بین دو هیئت اسرائیلی و فلسطینی در قاهره صبح فردا آغاز می شود.

مفتی عربستان : تظاهرات در حمایت از غزه حرام است

مفتی اعظم عربستان سعودی با صدور فتوایی تظاهرات و راهپیمایی‌های حمایت از مردم ستمدیده غزه را که در معرض حملات هوایی ، زمینی و دریایی ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارند حرام اعلام کرد.

عبد العزیز آل الشیخ که رئیس شورای علمای ارشد عربستان تظاهرات در کشورهای عربی و اسلامی برای یاری به فلسطینیان در نوار غزه را «‌ سر و صدا و داد و فریاد بی حاصل » توصیف کرد.

این دومین عالم دینی سعودی است که پس از اظهارات هفته گذشته شیخ صالح لحیدان رئیس شورای عالی قضایی عربستان ، به حرام بودن تظاهرات یاری فلسطینیان فتوا می دهد.

تظاهرات گسترده مردم نیویورک ضد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

هزاران نفر از مردم نیویورک عصر جمعه در تظاهرات گسترده ای در خیابانهای منهتن، ضد جنایات رژیم صهیونیستی فریاد پایان فجایع غزه سر دادند.

این تظاهرات از مقابل ساختمان اصلی شبکه خبری سی ان ان در میدان کلمبوس آغاز و پس از سه ساعت به ساختمان شبکه خبری فکس نیوز آمریکا در خیابان ششم منهتن کشیده شد. حامیان مردم بی دفاع غزه با انتخاب این مسیر، اعتراض خود را به دروغ پراکنی رسانه های آمریکائی در قبال فجایع غزه ابراز کردند.

همچنین ایالت واشنگتن آمریکا روز جمعه صحنه تحصن در محکومیت تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه بود.

پلیس آمریکا شماری از فعالان صلح که تحصنی را در اعتراض به تجاوز اسراییل به غزه مقابل مقر سفارت این رژیم در واشنگتن ساماندهی کرده بودند بازداشت کرد.

این گروه از فعالان صلح در صدد ایجاد زنجیره انسانی مقابل سفارت برای جلوگیری از ورود یا خروج به آن بودند تا اسراییل به جنگ علیه غزه پایان دهد.

کد خبر 267485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار