همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور به وزیر امور خارجه دستور داد تا تمام امکانات جنبش عدم تعهد برای محکومیت و مقابله با جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه بکار گرفته شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، علاوه بر تماس‌های تلفنی حسن روحانی با برخی رؤسای کشورهای مؤسس و تأثیرگذار جنبش غیرمتعهدها و رئیس اتحادیه عرب و سایر کشورهای منطقه، رئیس‌جمهور کشورمان روز جمعه طی تماس تلفنی با محمدجواد ظریف که در وین حضور دارد، از وی خواست تا کلیه امکانات جنبش عدم تعهد برای محکومیت و مقابله با جنایات صهیونیست‌ها در حمله نظامی بی‌رحمانه به نوار غزه بکار گرفته شود.

روحانی با بیان ضرورت رسیدگی به وضعیت مردم در نوار غزه بویژه امدادرسانی به مجروحان، خانواده شهدا و کمک به افراد آواره در اثر تهاجم بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی، به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد خواستار اقدامات لازم و فوری اعضای این جنبش در کنار شورای امنیت سازمان ملل متحد برای خاتمه کشتار و خونریزی مردم بی‌گناه فلسطین شد.

رئیس‌جمهور کشورمان از وزیر خارجه خواست تمامی توان غیرمتعهدها برای خاتمه فوری درگیری، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم بی‌گناه فلسطین، امداد و رسیدگی به مجروحان، ارسال دارو و موادغذایی و سایر اقدامات لازم بکار گرفته شده و زمینه برای اقدامات فوری شورای امنیت سازمان ملل در این رابطه فراهم آید.

کد خبر 265586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار