همشهری آنلاین: مشاور امنیت ملی آمریکا از کشورهای همسایه عراق به ویژه ایران خواست تا این کشور را به تشکیل یک دولت فراگیر تشویق کنند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکونومیک تایمز، بن رادز مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: آنچه که ما از کشورهای همسایه در عراق می‌خواهیم این است که اگر شما منافعی در کاهش تنش‌ها در این کشور دارید باید آن را به تشکیل دولتی فراگیر تشویق کنید.

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: ایران می‌تواند با استفاده از نفوذ خود در عراق نقشی مهم در روند تشکیل دولتی فراگیر در این کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: آمریکا از کشورهای همسایه عراق به ویژه ایران می‌خواهد تا به منظور برقراری ثبات و صلح در عراق و مبارزه با شبه نظامیان سنی در این کشور به تشکیل دولت فراگیر در عراق کمک کند.

رادز در سخنانش تاکید کرد: افزایش بی‌ثباتی در عراق به نفع هیچ یک از کشورهای همسایه نیست بنابراین پیام ما به ایران همانگونه که به دیگر کشورهای همسایه گفته‌ایم این است که بیایید از سیاست‌های فراگیر در این کشور حمایت کنیم.

مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار کرد:‌ مسلما چالش‌هایی در عراق وجود دارد که خود آنها باید برطرف کنند و شروع این کار با تشکیل یک دولت فراگیر خواهد بود و پس از آن نیز تشکیل نیروهای امنیتی فراگیر خواهد بود که تمام جوامع عراقی به آن اعتماد داشته باشند.

 

کد خبر 264614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =