همشهری آنلاین: حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با میخائیل باگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در امور خاورمیانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان كه به مسكو سفر كرده است و بوگدانف در این دیدار هماهنگ سازی مواضع ایران و روسیه در ارتباط با تحولات جاری را به دلیل سرعت بالای آن ضروری خواندند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت امور خارجه، وی افزود: خوشبختانه دو کشور علاوه بر برخورداری از ثبات در روابط خود این امکان را دارند که رایزنی های مستمری در خصوص تحولات جاری منطقه ای و بین المللی داشته باشند.

معاون وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: تهران و مسکو سیاست درستی را در قبال بحران سوریه اتخاذ کرده اند و دو طرف توانسته اند در این مدت در پیشبرد راهبرد مشترک و تحقق اهداف مورد نظر تا حد زیادی موفق شوند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: امروز نیز فرصت خوبی برای گفت و گو درباره بحران جاری عراق و مسایل سوریه پیش آمده است.

وی گفت: به طور قطع هیچ یک از کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای به تروریست های تکفیری اجازه نخواهند داد که امنیت بین المللی را به بازی بگیرند.

معاون وزیر امور خارجه ایران افزود: برخی کشورها هم که از تروریست های تکفیری و پس مانده های صدام در عراق حمایت می کنند یا باید رفتار خود را اصلاح کنند و یا منتظر پیامدهای منفی این گونه حمایت ها باشند.

میخاییل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار گفت: اوضاع منطقه به سرعت رو به تغییر است و هین مساله ایجاب می کند که ساعت هایمان را به صورت عملیاتی تنظیم کنیم.

حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه کشورمان امروز دوشنبه برای دیدار با همتای روس وارد مسکو شد.

امیرعبداللهیان علاوه بر دیدار با بوگدانف فردا سه شنبه نیز با حضور در یک نشست خبری به سوالات نمایندگان رسانه های روسی و خارجی مستقر در مسکو درباره تحولات جاری منطقه ای پاسخ می دهد.

 

کد خبر 264443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار