دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: نقاش پیشکسوت انقلاب با تقدیر از فعالیت‌های هنری فرهنگسراهای پایتخت گفت: تهران به عنوان یک کلانشهر نیاز به شورای هنری با حضور چهره‌های شاخص فرهنگ‎ و هنر امروز ایران دارد تا برای مسائل فرهنگی هنری پایتخت برنامه‌ریزی و تصمیم‎گیری کند.

نقاش هنرمند

به گزارش ایلنا؛ ناصر پلنگی با بیان اینکه روح یک شهر فرهنگ آن است و ادراک و بیان این فرهنگ به دست هنرمندان انجام می‌شود، افزود: بر این اساس روح یک شهر هنرمندان آن هستند و اگر هنرمند با شهر و محل زندگی خود و جریان فرهنگی درون جامعه به صورت مستقیم پیوند و ارتباط نداشته باشد، شهر بدون روح می‌شود.

این هنرمند نقاش با تاکید بر اینکه حس، عاطفه، نگاه و نوع معرفت هنرمند است که در شهر جاری می‌‎شود و به آن روح می‌بخشد، گفت: در حال حاضر فعالیت‌های خوبی در نگارخانه‌ها و فرهنگسرا‌ها انجام شده که نسبت به گذشته متفاوت است و این میزان عملکرد جای قدردانی دارد اما به نظر می‌رسد جای شورای هنری برای برنامه‌ریزی‌های کلان شهری در این حوزه خالی است.

مدیر نگارخانه هنر خاورمیانه افزود: در حال حاضر برای مسائل فرهنگی و هنری بودجه‌های لازم صرف می‌شود و نگاه درست نسبت به این مسائل و انگیزه برای دمیدن روح به شهر وجود دارد اما در یک نگاه آسیب‌شناسی باید گفت برنامه‌ریزی‌ها درست نیست و علت این آسیب، نبود شورای هنری برای شهر است.

پلنگی در حاشیه دیدار با معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به نیاز کلانشهر تهران به شورای هنری با حضور چهره‌های شاخص فرهنگ‎ و هنر، گفت: همانطور که شورای شهر به برنامه‎ریزی‎های کلان اقتصادی، سیاسی، آموزشی، اجتماعی و ... می‌پردازد، شورای هنری هم باید برای مسائل فرهنگی هنری پایتخت برنامه‌ریزی و تصمیم‎گیری کند.

کد خبر 264303

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha