همشهری آنلاین: نخستین نمایشگاه نگارخانه‌های جهان با اقبال بی‌سابقه‌ای روبرو شد و در روز دوم برپایی این نمایشگاه ۲ نقاشی پیکاسو و سالوادر دالی با رقم ۱۱۰ هزار یورو از سوی یک مجموعه دار ایرانی خریداری شدند.

نمایشگاه آثار هنری

حامد اصغری مدیراجرایی نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان گفت: با وجود صحبت های متعددی مبنی بر این عدم اقبال نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان، این نمایشگاه از سوی مخاطبان ایرانی با اقبال روبرو شد و عصر جمعه 6 تیرماه، دو نقاشی پیکاسو و سالوادر دالی که از گران ترین آثار این نمایشگاه بودند توسط یک مجموعه دار ایرانی به قیمت 110 هزار یورو به فروش رفت.

او افزود: اثر پیکاسو خواهر خوانده نقاشی است که 8/2 هزار دلار قیمت گذاری شده است.

این اثر را پیکاسو به مناسبت تولدش در سال 1961 خلق کرده است که قیمت اولیه مجموعه دار خارجی 140 هزار دلار بود که با رایزنی 100 هزار یورو این اثر به فروش رفت.

مدیر اجرایی نمایشگاه نگارخانه های جهان ادامه داد: نقاشی سالوادر دالی هم به قیمت 9400 هزار یورو به فروش رفت. این اثر از سوی یک گالری اسپانیایی در این نمایشگاه به نمایش درآمده بود.

اصغری درباره وضیعت غرفه های گالری های اسپانیایی که در مراسم افتتاحیه هنوز آثارشان بر روی دیوار نصب نشده بود، گفت: آثار این گالری ها در اداره کمرگ است و با نامه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امیدواریم این آثار تا پایان روز شنبه 7 تیرماه ترخیص شوند و به نمایش درآیند.

او همچنین درباره تمدید زمان نمایشگاه گفت: این نمایشگاه تا روز یکشنبه 8 تير تمدید شده است و مراسم اختتامیه نیز روز دوشنبه 9 تير ماه برگزار خواهد شد.

در نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان، 400 اثر به نمایش گذاشته شده است که 240 اثر توسط نگارخانه های خارجی در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند.

160 اثر نیز از هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته که تاکنون آثار هنرمندان ایرانی با فروش 45 میلیون تومانی روبرو شده است.

نمایشگاه نخستین گردهمایی نگارخانه‌های جهان روز 4 تیرماه با حضور 24 گالری خارجی و با نمایش آثاری از پیکاسو، خوان میرو آثار هنرمندان ایرانی در باغ موزه زندان قصر افتتاح شد.

بانی برپایی این نمایشگاه موسسه نسل آفتاب است.

کد خبر 264039

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی