همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این‌که هدفمندی یارانه‌ها روی هزینه‌های ساخت و ساز مسکن تاثیرگذار است از پیگیری وزارت راه و شهرسازی درباره افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر خبر داد.

تسنیم نوشت: سید محمد پژمان گفت: با وجود پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی هنوز در بخش افزایش تسهیلات مسکن مهر اتفاقی نیفتاده است، اما با این حال ما همچنان در تلاشیم تا سقف این تسهیلات را در راستای تسریع روند ساخت‌وسازها افزایش دهیم.

او با اشاره به این‌که احتمالا اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها افزایش هزینه‌های ساخت را به‌دنبال خواهد داشت، گفت: در حال گفت‌وگو با ارگان‌های ذی‌ربط هستیم تا چنانچه راهی وجود دارد برای برنامه‌های آتی وزارت راه و شهرسازی تسهیلات مناسب برای ساخت یا خرید مسکن منظور شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که از دید وزارت راه و شهرسازی پروژه‌های در جریان از اولویت برخوردارند، گفت: باید برای پروژه‌هایی که با مشکل تامین منابع مالی روبرو هستند، تعدیل‌هایی منظور شود تا با تولید تعدادی خانه؛ مردم در آن ساکن شوند.

پژمان گفت: باوجود پیگیری‌های فراوان برای افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر، تاکنون هنوز صحبت موثری در این زمینه مطرح نشده است.

کد خبر 258873
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی