همشهری آنلاین: سردار نقدی بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیجیان در حوزه‌های فرهنگی تاکید کرد و مهم‌ترین نیاز عرصه فرهنگ در برهه کنونی را کادرسازی و تربین نیروهایی با تفکر بسیجی دانست.

نقدی

سردار محمدرضا نقدی درباره چگونگی فعالیت‌های فرهنگی توسط بسیجی‌ها با توجه ویژه به دغدغه‌های رهبری در زمینه‌های فرهنگی که در نامگذاری سالجاری نیز خود را نشان داده است به خبرنگار مهر گفت: بسیجی‌ها در ابعاد گسترده‌ای در زمینه هنر و فرهنگ قدم برداشته‌اند اما مدیریت‌های ما هنوز کشش استفاده از این ظرفیت‌ها را ندارند.

وی ادامه داد: آنچه که در سومین جشنواره فیلم کوتاه بسیج دانشجویی دیدید قطره کوچکی از دریای فعالیت‌هایی است که بسیجی‌ها انجام می‌دهند. بسیجی‌های ما بدون هیچ شناختی در شهر، منطقه و واحدهای دانشگاهی خود باقی مانده و به جایی راه پیدا نمی‌کنند، بنابراین ما باید ظرفیت مدیریت‌ها را افزایش دهیم تا آنها بتوانند از استعدادهای جوانان بسیجی بیشتر استفاده کنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین همچنین درباره تاکید رهبر انقلاب بر حوزه فرهنگ در ابتدای سال عنوان کرد: مهمترین مساله در کار فرهنگی بحث کادرسازی و تربیت نیروی انسانی است. جوهر کار فرهنگی افراد و نیروهای انسانی هستند. قدرشناسی و شناخت بیشتر ظرفیت‌ها و استعدادهای جوانی که در این عرصه‌ها آماده فعالیت هستند مهمترین کاری است که باید انجام داد.

سردار نقدی اضافه کرد: بحث مهم، لزوم ارزش گذاری به افراد انقلابی است وگرنه ما از لحاظ محتوایی یک محتوای غنی و ارزشمند چون اسلام، معارف دفاع مقدس و انقلاب اسلامی داریم. در این حوزه‌ها ما کمبودی نداریم بلکه بحث استخراج این محتواست که باید توسط این استعدادها صورت بگیرد. باید ظرفیت‌ها را بشناسیم و به آنها برای حضور بیشتر در صحنه انگیزه بدهیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نامگذاری سال 93 و همراهی اقتصاد و فرهنگ، درباره منابع اقتصادی بیان کرد: مسلما کار فرهنگی به منابع مالی احتیاج دارد اما مهمتر از آن مدیریت و جوهره انسانی است. فکر کردن و سرمایه‌های فکری هستند که بیشترین کمک را برای ما دارند. در بسیاری از حوزه‌ها حرکت‌های فرهنگی با هزینه‌های بسیار کم صورت می‌گیرد که نمونه آن همین کار بسیجی است. به طور مثال در سومین جشنواره فیلم بسیج گفته شد که در حدود دو هزار اثر فرستاده شده است که اگر هزینه کل ساخت این آثار را جمع بزنید به اندازه یک اثر کم محتوا و پر سر و صدا هم هزینه‌ای ندارند.

سردار نقدی درباره چگونگی دیده شدن این آثار که توسط نیروهای بسیجی ساخته شده‌اند، عنوان کرد: ما باید بتوانیم این افراد را به عرصه بیاوریم، از رسانه‌ها استفاده کنیم و آثار را نشان دهیم و منتشر کنیم. نباید فقط به دنبال اسم و رسم افراد باشیم بلکه باید از آنهایی که بی‌نام و نشان هستند و جوان‌های گمنامی که به آنها اهمیت داده نشده است ولی ایده‌های خوبی دارند و در مسیر ارزش‌ها حرکت می کنند به اندازه فردی که سابقه‌دار است، استفاده کنیم. اگر از ظرفیت آنها استفاده کنیم ثابت خواهد شد که آنها با هزینه‌های کم کارهای بزرگی انجام می‌دهند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما باید همت کنیم و در این حوره‌‌ها هزینه کنیم چرا که اینها هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.

کد خبر 257155
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز