یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۵ - ۱۴:۰۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: خبرگزاری رویتر وضعیت سیاسی رژیم صهیونیستی در دوران پس از جنگ با حزب الله را چنین توصیف کرده است:

رییس جمهور درگیر رسوایی جنسی است، وزیر دادگستری به دلیل رسوایی جنسی استعفا می دهد، نخست وزیر متهم به رسوایی مالی است، رییس ستاد ارتش به دلیل دادستد سهام زیر فشار قرار دارد.

با پایان جنگ سخت اسرائیل با نیروهای حزب الله از حدود یک هفته پیش، رسانه های این رژیم برملا کردن فسادها و رسوایی های گوناگون مقامات را مورد توجه قرار داده اند.

اگر چه تاکنون در هیچکدام از موارد بالا هنوز اتهامات کیفری مطرح نشده اما بدگمانی نسبت به مقامات موجب ابهام درافکار عمومی در اسرائیل شده به طوریکه بسیاری شروع به زیر سئوال بردن عملکرد رهبران خود در هدایت جنگ پر هزینه یکماهه در لبنان کرده اند.

اتهامات مقامات اسرائیلی:

- یک کارمند سابق اقامتگاه موشه کاتساو رییس جمهور رژیم صهیونیستی  گفته که کاتساو او را مجبور به تن دادن به خواسته های نا مشروع کرده است. کاتساو گفته های این زن را انکار کرده و پلیس نیز سرگرم تحقیق در این زمینه است.

-حیم رامون وزیر دادگستری اسرائیل روز جمعه پس از آنکه دادستان کل اسرائیل گفت سرگرم بررسی اتهام او در تعرض به یک  کارمند زن سابق دولت است اعلام کرد که از مقام خود استعفا خواهد داد.

- ناظر ارشد دولت اسرائیل تایید کرده که مشغول بررسی شرایط ایهود اولمرت نخست وزیر برای خرید یک آپارتمات در بیت المقدس به ارزش2/1 میلیون دلار در سال 2004 است.

- ژنرال دان حالوتس رییس ستاد ارتش اسرائیل  متهم  به فروش آگاهانه سهام خود ساعاتی پس از آنکه حزب الله دو نظامی اسرائیلی را در روز 12 ژوئیه به اسارت گرفت و جنگ آغاز شد می باشد.

کد خبر 2570

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار