همشهری آنلاین: ثبت‌نام دانشجویان برای دریافت کارت الکترونیک کتاب نمایشگاه کتاب تهران از چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه آغاز می‌شود و دانشجویان ملزم به پرداخت ۳۰ هزار تومان هستند.

به گزارش مهر، همزمان با برگزاری بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امکان دریافت بن کتاب برای دانشجویان فراهم می‌شود.

دانشجویان متقاضی دریافت کارت الکترونیک یارانه‌ای کتاب از چهارشنبه 27 فروردین ماه می‌توانند به سامانه ثبت‌نام به نشانی Tibf.net مراجعه کنند. پس از ثبت‌نام، توزیع کارت‌ها از 7 اردیبهشت ماه تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

دانشجویان هنگام ثبت‌نام می‌توانند اقدام به درخواست کارت برای خرید در نمایشگاه کتاب تهران ارئه کرده یا درخواست صدور کارت مجازی برای خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران ارائه دهند.

فهرست تمامی افرادی که در سامانه ثبت‌نام می‌کنند با فهرست دانشجویان و طلاب که از طریق مراجع ذی‌صلاح (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه علمیه قم) در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، مطابقت داده شده و در صورت تأیید هویت، شماره رهگیری برای آنان صادر می‌شود.

متقاضیان پس از ثبت‌نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو (به صورت اینترنتی) برای دریافت بن کارت لازم است صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت‌نام انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند.

مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

اعتبار موجود در کارت‌ها 600 هزار ریال است که 300 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معادل آن نیز توسط شخص دریافت‌کننده کارت به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود.

یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

کارت‌های ویژه خرید در نمایشگاه فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار دارد و از طریق دستگاه‌های کارتخوان داخل نمایشگاه قابل استفاده است و پس از آن به مانند کارت‌های مجازی خرید کتاب تا پایان خرداد ماه 93 امکان خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران وجود دارد.

کد خبر 256084
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز