همشهری آنلاین: نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برنامه‌های سوگواره یاس نبوی از امروز یکشنبه ۱۰ فروردین در ۲۴۳۷ امامزاده و بقعه متبرکه آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری برای چهارمین سال متوالی در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان برای پذیرایی از زائران، مهمانان و مسافران نوروزی در حال برگزاری است، اظهار داشت: این طرح امسال با استقبال پرشکوه مردم و زائران مواجه شده است که از زحمات هیأت امنا و خدام امامزادگان و مردم تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اعلام اینکه بیش از 25 هزار نفر از هیات امناء و خدام امامزادگان در این طرح مشارکت دارند، افزود: این عزیزان و برخی مردم در زمینه آماده کردن فضای امامزادگان، نظافت، آراستگی و بهداشت و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و اقامه نماز جماعت و ارائه خدمات اسکان به مسافران مشارکت دارند. هر طرحی که با نظارت مردمی همراه باشد، با قوت بیشتری پیش خواهد رفت.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از تماس بیش از 8 هزار نفر از مردم در زمینه طرح نوروزی آرامش بهاری با سازمان اوقاف خبرداد و افزود: این افراد انتقادها و پیشنهادهایی را در زمینه اجرای طرح مطرح کرده اند که بسیار خرسندیم و در زمینه رفع نواقص و اشکالات به کار خواهیم بست و برخی نیز از روند برگزاری طرح قدردانی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از 240 نفر از کارکنان سازمان اوقاف بصورت حضوری و غیر حضوری روند برگزاری طرح را بازرسی و نظارت می کنند ، افزود: 2500 روحانی بومی و اعزامی از حوزه علمیه قم با حضور در این طرح و برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان مجری طرح، پاسخگویی به سوالات شرعی و ارائه مشاوره با زائران را انجام می‌دهند.

محمدی با اعلام اینکه در خیمه‌های معرفت این طرح؛ غرفه‌های کودکان، عفاف و حجاب، مشاوره و چندرسانه‌ای برپا شده است که با استقبال مردم بویژه جوانان موجه شده است، تصریح کرد: حضور در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان اماکنی معنوی در لحظه تحویل سال نو، سنت حسنه‌ای است که در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است و امسال نیز بیش از 6 میلیون نفر از مردم کشور در لحظه تحویل سال نو در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه کشور حضور یافتند.

نماینده ولی فقیه ضمن قدردانی از تلاش رسانه‌ها در انعکاس اخبار این طرح و اخبار امامزادگان، افزود: این اقدامات رسانه ای موجب جلب نظر و توجه مردم به امامزادگان و حضور هرچه بیشتر آنان در جوار امامزادگان شده است.

وی با اشاره به برگزاری طرح سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمیه دوم در بقاع متبرک و امامزادگان گفت: در ادامه برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری از امروز 10 فروردین ماه طرح سوگواره یاس نبوی در 2437 امامزاده و بقعه متبرک کشور آغاز خواهد شد و حال و هوای امامزادگان برای برگزاری این طرح تغییر می کند.

حجت الاسلام محمدی اضافه کرد: تبیین خطبه فدکیه حضرت زهرا(س)، ترویج سیره ایشان به عنوان سبک زندگی و شیوه زندگی اسلامی در این طرح مورد توجه قرار خواهد گرفت و همچنین کتابچه‌هایی برای آشنایی هرچه بیشتر مردم و زائران با حضرت زهرا (س) به چاپ رسیده و توزیع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه دومین همایش رهروان یاس نبوی در روز شهادت حضرت زهرا (س) در 14 فروردین ماه برگزار خواهد شد، گفت: این همایش ویژه بانوان در عصر روز شهادت در 452 بقعه کشور برگزار می شود که امیدواریم با استقبال پرشکوه بانوان همانند سال گذشته مواجه شود.

کد خبر 254264

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار