همشهری آنلاین: نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برنامه‌های سوگواره یاس نبوی از امروز یکشنبه ۱۰ فروردین در ۲۴۳۷ امامزاده و بقعه متبرکه آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری برای چهارمین سال متوالی در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان برای پذیرایی از زائران، مهمانان و مسافران نوروزی در حال برگزاری است، اظهار داشت: این طرح امسال با استقبال پرشکوه مردم و زائران مواجه شده است که از زحمات هیأت امنا و خدام امامزادگان و مردم تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اعلام اینکه بیش از 25 هزار نفر از هیات امناء و خدام امامزادگان در این طرح مشارکت دارند، افزود: این عزیزان و برخی مردم در زمینه آماده کردن فضای امامزادگان، نظافت، آراستگی و بهداشت و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و اقامه نماز جماعت و ارائه خدمات اسکان به مسافران مشارکت دارند. هر طرحی که با نظارت مردمی همراه باشد، با قوت بیشتری پیش خواهد رفت.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از تماس بیش از 8 هزار نفر از مردم در زمینه طرح نوروزی آرامش بهاری با سازمان اوقاف خبرداد و افزود: این افراد انتقادها و پیشنهادهایی را در زمینه اجرای طرح مطرح کرده اند که بسیار خرسندیم و در زمینه رفع نواقص و اشکالات به کار خواهیم بست و برخی نیز از روند برگزاری طرح قدردانی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از 240 نفر از کارکنان سازمان اوقاف بصورت حضوری و غیر حضوری روند برگزاری طرح را بازرسی و نظارت می کنند ، افزود: 2500 روحانی بومی و اعزامی از حوزه علمیه قم با حضور در این طرح و برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان مجری طرح، پاسخگویی به سوالات شرعی و ارائه مشاوره با زائران را انجام می‌دهند.

محمدی با اعلام اینکه در خیمه‌های معرفت این طرح؛ غرفه‌های کودکان، عفاف و حجاب، مشاوره و چندرسانه‌ای برپا شده است که با استقبال مردم بویژه جوانان موجه شده است، تصریح کرد: حضور در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان اماکنی معنوی در لحظه تحویل سال نو، سنت حسنه‌ای است که در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است و امسال نیز بیش از 6 میلیون نفر از مردم کشور در لحظه تحویل سال نو در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه کشور حضور یافتند.

نماینده ولی فقیه ضمن قدردانی از تلاش رسانه‌ها در انعکاس اخبار این طرح و اخبار امامزادگان، افزود: این اقدامات رسانه ای موجب جلب نظر و توجه مردم به امامزادگان و حضور هرچه بیشتر آنان در جوار امامزادگان شده است.

وی با اشاره به برگزاری طرح سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمیه دوم در بقاع متبرک و امامزادگان گفت: در ادامه برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری از امروز 10 فروردین ماه طرح سوگواره یاس نبوی در 2437 امامزاده و بقعه متبرک کشور آغاز خواهد شد و حال و هوای امامزادگان برای برگزاری این طرح تغییر می کند.

حجت الاسلام محمدی اضافه کرد: تبیین خطبه فدکیه حضرت زهرا(س)، ترویج سیره ایشان به عنوان سبک زندگی و شیوه زندگی اسلامی در این طرح مورد توجه قرار خواهد گرفت و همچنین کتابچه‌هایی برای آشنایی هرچه بیشتر مردم و زائران با حضرت زهرا (س) به چاپ رسیده و توزیع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه دومین همایش رهروان یاس نبوی در روز شهادت حضرت زهرا (س) در 14 فروردین ماه برگزار خواهد شد، گفت: این همایش ویژه بانوان در عصر روز شهادت در 452 بقعه کشور برگزار می شود که امیدواریم با استقبال پرشکوه بانوان همانند سال گذشته مواجه شود.

کد خبر 254264
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز