همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و وزارت خارجه پیگیری‌های خود را برای آزادی مرزبانان ایرانی انجام می‌دهند، گفت: مسئولان محلی، بزرگان و ریش‌سفیدان محل نیز تمام تلاش خود را معطوف این قضیه کرده‌اند.

به گزارش مهر، حسینعلی امیری قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای آزادی مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و وزارت خارجه و همچنین تمام دستگاه‌های ذی‌ربط، پیگیری‌های خود را برای آزادی این عزیزان انجام می‌دهند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه برای آزادی مرزبانان زمان مشخصی را اعلام نمی‌کنیم، تصریح کرد: مسئولان محلی، بزرگان و ریش‌سفیدان محل نیز تمام تلاش خود را معطوف این قضیه کرده‌اند.

قائم‌مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش‌های صورت‌گرفته، به زودی شاهد آزادی مرزبانان باشیم.

به گزارش مهر، گروهک تروریستی جیش العدل 17 بهمن ماه 5 نفر از مرزبانان ایران را به گروگان گرفت و سوم فروردین ماه در بیانیه‌ای در وبلاگ خود مدعی شد جمشید دانایی‌فر یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است. این گروه 10 روز برای برآورده شدن خواسته‌های خود مبنی بر آزادی برخی تروریست‌ها، به مسئولان مهلت داده و مدعی شده در غیر این صورت یکی دیگر از گروگان‌ها را به شهادت خواهد رساند.

خبر شهادت دانایی‌فر در حالی است که علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفته است: این خبر را نه تائید و نه تکذیب می‌کنیم و منتظر موضع رسمی دولت پاکستان هستیم.

از طرفی نیز وزارت خارجه پاکستان هر گونه حضور مرزبانان ربوده شده ایرانی در خاک این کشور را رد کرده و اعلام کرده است: کشورمان (پاکستان) در موضعی نیست که درباره مرزبانان ربوده شده بتواند توجیه یا عذرخواهی به ایران ارایه کند و همچنین تمایلی ندارد تهران علیه پاکستان تعدی انجام دهد.

بر طبق این گزارش، پس از اقدام گروهک‌های تروریستی و وابسته به دشمنان ملت ایران در شهادت 14 تن از مرزبانان کشور و نیز ربایش 5 تن دیگر از نیروهای مرزبانی، با توجه به تصمیم‌گیری‌ها و هماهنگی‌های بعمل آمده به منظور تداوم اقدامات مؤثر در مقابله با تهدیدات مرزی ناشی از برخی تلاش‌ها و فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی و اشرار مسلح در نوار مرزی استان سیستان و بلوچستان، مأموریت تأمین امنیت مرزی 300 کیلومتر از منطقه سراوان به قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه واگذار شد.

کد خبر 254237
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز