همشهری آنلاین: معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از تجهیز ۷۰ درصد ادارات این سازمان برای صدور کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت: از ابتدای سال آینده عملیات جمع آوری اطلاعات برای افراد ۱۵ ساله در این ادارات انجام می‌شود.

به گزارش مهر، محسن کرمی در این‌باره افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده طی مدت باقی مانده تا پایان سال تمامی ادارات سازمان ثبت احوال در مراکز مختلف مجهز به سخت افزار و نرم افزارهای ویژه برای اجرای طرح صدور کارت هوشمند ملی خواهند شد و اداراتی نیز که تجهیزات دارند نسبت به نصب آنها اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 70 درصد ادارات سازمان ثبت احوال مجهز به تجهیزات لازم صدور کارت هوشمند هستند، تاکید کرد: در سال 93 در تمامی ادارات سازمان جمع آوری اطلاعات برای صدور کارت هوشمند خواهیم داشت البته این موضوع فقط شامل حال 15 ساله‌ها و افرادی است که اطلاعات هویتی آنان تغییر کرده است .

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال گفت: افراد دارای دو اولویت اعلام شده از ابتدای سال آینده می توانند به 512 اداره سازمان مراجعه و تقاضای صدور کارت هوشمند را داشته باشند.

به گفته کرمی، البته در حال حاضر در برخی از ادارات دارای تجهیزات لازم کار جمع آوری اطلاعات از متقاضیان انجام می‌شود.

وی در مورد افرادی که کارت ملی آنان مفقود شده است نیز اظهار داشت: برای آن دسته از افرادی که کارت ملی آنان مفقود شده کارت هوشمند صادر نمی‌شود و فعلا کارت ملی المثنی به آنان داده می‌شود.

کرمی گفت: با توجه به اینکه عملیات صدور کارت هوشمند ملی طی یک دوره 5 ساله برای تمامی ایرانیان انجام می‌شود به همین دلیل تا اطلاع ثانوی فراخوان عمومی داده نمی‌شود و فقط 15 ساله ها می‌توانند برای صدور کارت هوشمند مراجعه کنند.

کد خبر 251650

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار