شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: مبتکران در ژاپن باغی را طراحی کرده‌اند که علاوه بر مراقبت از خود، به فانوس‌های روباتیکی هوشمندی مجهز شده که در باغ قدم می‌زنند تا همه جا روشن شود.

ساخت باغ هوشمند در توکیو

به گزارش مهر، لامپ‌های خورشیدی را فراموش کنید، چرا که جدیدترین شیوه برای روشنایی باغ‌ها و پارک‌ها، فانوس‌های روباتیکی است که راه می‌روند و نور خود را کم و زیاد می‌کنند.

اگر کسی در نزدیکی این روبات‌ها راه برود، آن‌ها از سر راه کنار می‌روند. این روبات‌ها را می‌توان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که در یک محیط به دنبال فرد راه بروند و مسیر هیچ‌گاه برای انسان تاریک نباشد.

این روبات که توسط آلوارو کاسینلی هنرمند اهل توکیو ساخته شده ترکیبی است از فانوس ژاپنی و یک روبات چهار پای PhantomX.

این لامپ‌ها را می‌توان با استفاده از آیپد به طور گروهی یا تکی کنترل کرد.

کاسینلی گفت: یک باغ ژاپنی سنتی در تلاش برای نشان دادن یک چشم‌انداز طبیعی مینیاتوری است. یکی از اصول زیباشناختی باغ‌های ژاپنی خلق دوباره چشم‌ها و پرورش تفکر و مراقبه است.

وی افزود: ما باغی را پیشنهاد کرده‌ایم که از خودش مراقبت می‌کند به گونه‌ای که قوانین تعادل و هماهنگی را درک و دوباره تفسیر می‌کند. این باغ همچنین بر اساس فصل و همچنین وجود و عدم وجود ناظر انسانی، به خودش رسیدگی می‌کند.

روبات‌های چهارپایی که در روبات کاسینلی به کار رفته توسط یک شرکت آمریکایی به نام تروسن روبوتیکس با قیمت هر عدد 949.95 دلار ساخته شده است.

هر یک از چراغ‌های روباتیک "شخصیت" دارد و می‌تواند محیط اطراف خود را با استفاده از فاصله‌یاب‌های فروسرخ خود حس کند.

آنها سپس می‌توانند با استفاده از یک شبکه Xbee یا دیگر شبکه‌های بی‌سیم که با استفاده از یک آیپد کنترل می‌شود، با یک رایانه مرکزی، ارتباط برقرار کنند.

این لامپ‌ها به ‌LEDهای چشمک‌زن فروسرخ و دوربین 120Hz IR مجهز است که می‌تواند باغ را اسکن کرده و روبات‌ها را ردیابی کند.

روبات

کد خبر 251416
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز