همشهری آنلاین: عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به موضوع حقوق محیط بانان کشور گفت: متاسفانه قوانین موجود در رابطه با برخورد با شکارچیان غیرمجاز بازدارنده نیست و این قوانین نیاز به بازنگری دارد.

محیط بان

به گزارش مهر، کمال الدین پیرموذن با تاکید بر حفظ حقوق محیط بانان در کشور گفت: حقوق محیط‌ بانان کشور باید توسط مسئولان حفظ شود چرا که این افراد با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

وی با تاکید بر حفظ امنیت جانی محیط بانان افزود:برخورد جدی دستگاه‌های مربوطه با تخلفات شکارچیان غیرمجاز که منجر به مجروح شدن و یا مرگ محیط‌ بانان می‌شود، ضرورت دارد.

پیرموذن با اشاره به مجروح شدن دو محیط بان گلستانی ضمن ابراز تأسف از این حادثه تصریح کرد: این محیط بانان برای حفظ محیط زیست در درگیری با شکارچیان غیرمجاز مجروح شده‌اند که مسئولان باید با قاطعیت با این موضوع برخورد کنند.

وی با بیان اینکه باید تدابیر ویژه برای برخورد با شکارچیان غیرمجاز در نظر گرفته شود، افزود: متاسفانه در برخورد با شکارچیان غیرمجاز خلأهای قانونی وجود دارد و سخت گیری‌هایی که می‌شود مانع تکرار این حوادث نیست.

پیرموذن با بیان اینکه محیط زیست کشور در معرض تهدید قرار دارد، یادآورشد: محیط زیست کشور و گونه های جانوری هر روز در معرض خطر هستند و وضعیت مطلوب نیست که در این راستا باید برنامه‌های جامعی ارائه شود.

به گزارش مهر، دو محیط بان استان گلستان جمعه گذشته مورد حمله 8 شکارچی غیرمجاز قرار گرفتند و در این حمله وحشیانه بر اثر ضربات چاقو و تبر مهاجمان به شدت مجروح شده اند، این دو محیط بان بعد از منتقل شدن به بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفتند و بنا به گزارش پزشکان معالج، وضعیت آنان رضایت بخش است.

 

کد خبر 250996

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها