دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: محیط بان این سازمان که به مجازات زندان محکوم شده بود مورد عفو قرار گرفت.

به گزارش ایرنا،‌حسن عباش نژاد با اعلام خبر عفو محیط‎بان آذربایجان غربی از زندان،‌ افزود: در اسفند ماه سال 89 ماموران منطقه حفاظت شده مرآکان خوی در حین انجام ماموریت گشت و کنترل مناطق به دو نفر شکارچی برخورد می‌کنند که بعد از متواری شدن و تیراندازی متقابل یکی از شکارچیان بر اثر اصابت گلوله محیط بان منطقه از ناحیه ران پای چپ مصدوم می‌شود.

وی اظهار کرد: فرد مصدوم بلافاصله به اورژانس جاده‌ای انتقال داده می‌شود و پس از امدادهای اولیه به بیمارستان خوی منتقل و سپس به ارومیه اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: شکارچی مصدوم که مرحوم حسن حبیب زاده از اهالی روستای میر احمد کندی در حاشیه منطقه حفاظت شده مرآکان بوده در حین عمل جراحی در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه فوت می کند.

عباس نژاد افزود: پرونده قضائی این موضوع با صدور کیفرخواست قتل عمد از دادگستری شهرستان خوی به دادگاه ارومیه ارسال و پس از یک سال رسیدگی قضایی در نهایت دادگاه شعبه 16 ارومیه محیط بان را به قتل شبه عمد و پنج سال زندان محکوم می کند.

وی اظهار کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از ابتدای حادثه ضمن ابراز تاسف و همدردی با خانواده مرحوم برای اخذ رضایت از اولیاء دم از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌های محلی و استانی استفاده کرد تا اینکه بعد از سه سال مذاکرات متعدد و مستقیم با خانواده مرحوم، در نهایت خانواده شکارچی مرحوم، محیط بان مصطفی آقازاده را مورد عفو و بخشش قرار دادند و با ارائه رضایت نامه به دادگاه، آقازاده محیط بان منطقه حفاظت شده مراکان از تخفیف مجازات برخوردار و از زندان رهایی یافت.

آقازاده از اسرای آزاد شده جنگ تحمیلی بوده و 32 ماه از عمر خود را در پشت میله‌های دشمن بعثی عراق گذرانده است.

محیط بان آقازاده از خانواده مرحوم حبیب زاده به خاطر عفو و دادن زندگی دوباره به وی تشکر و برای روح آن مرحوم طلب مغفرت کردند.

کد خبر 250824

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز