همشهری‌آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه برنامه کشف تهران این هفته خود به باشگاه چوگان رفت و با ورزشکاران و دست اندرکاران این ورزش دیدار و گفتگو کرد.

مسجد جامعی در باشگاه چوگان:

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران، احمد مسجد جامعی به باشگاه چوگان واقع در منطقه 13 رفت و ضمن دیدار از این باشگاه و گفتگو با مسئولان این ورزش، بر حفظ و ثبت ورزش چوگان به نام ایران تاکید کرد.

وی در این باره اظهار داشت: این مشکل و کوتاهی از جانب ماست که ورزش دیرین و باستانی ما پس از سال‌ها به نام کشور دیگری ثبت می‌شود و بعدها ما فقط حسرت آن را می‌خوریم.

رئیس شورای شهر تاکید کرد: باید برای ثبت بین المللی این ورزش تاریخی و همچنین اشاعه و گسترش آن اقدامات موثری انجام شود تا نشانه های فرهنگ و تمدن ایرانی حفظ شود و دیگران فرصت مصادره میراث ایرانیان را پیدا نکنند.

مسجد جامعی در باشگاه چوگان:

بر اساس این گزارش و به گفته یکی از کارشناسان این رشته ورزشی، چوگان اولین ورزش توپی در دنیاست که ایرانیان 600 سال قبل از میلاد آن را ابداع کردند و تا حدود 15 سال پیش، پرچم ایران به عنوان ابداع کننده این ورزش در تمامی مسابقات برافراشته می شد که متاسفانه دیگر این کار انجام نمی شود.

کد خبر 249918

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار