همشهری آنلاین: امیر رضا خادم با اشاره به شرایط نامساعد مالی و حسابرسی دو باشگاه سرخابی کشور گفت: آنها هم‌اکنون حتی حداقل شرایط معمولی برای خصوصی سازی را هم ندارند.

خادم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، امیررضا خادم معاون حقوقی، ‌امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان درباره شرایط مالی و پروسه حسابرسی باشگاه های سرخابی گفت: " بحث خصوصی سازی این 2 باشگاه دولتی سال‌هاست که در حد صحبت مطرح شده و با مشکلات بسیاری روبه رو بوده است. چیزی که من تا کنون متوجه شده‌ام این بوده که متاسفانه شرایط ابتدایی و اولیه این دو باشگاه برای خصوصی سازی هنوز فراهم نشده است."

مسئول پیگیری پروسه واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس حداقل موضوع برای خروج از شرایط کنونی این دوباشگاه را ایجاد چارچوب مالی و حسابرسی آنها به صورت شفاف عنوان کرد: تجربه ناموفقی را در برخی باشگاه‌ها مثل ابومسلم تجربه کرده‌ایم که در حال حاضر مشخص نیست صاحب اصلی این باشگاه چه کسی است. تجربه‌هایی از این دست شرایطی ایجاد می‌کند تا ما با تمانینه بیشتر و فارغ از جریانات و سر و صداهای اطراف بحث‌های واگذاری را؛ که برخی از آنها کاملا منطقی است رسیدگی و تعیین تکلیف کنیم.

خادم از اهداف نشست 26 بهمن با متولیان اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: " یکی از سیاست‌های اصلی ورزش حمایت از این دو باشگاه است. به هرحال این دو باشگاه مردمی و محبوب و از طرف دیگر دولتی هستند، ما موظفیم که نظارت کامل و کافی را از این دو باشگاه داشته باشیم. نکته اساسی این است که پرسپولیس و استقلال پتانسیل و شرایط این را دارند که خود‌گردان باشند و بتوانند مسائل مالی خود را بدون حاشیه و بدهی برای دولت، مدیریت کنند. نحوه مدیریت‌های پیشین را نمی‌خواهم زیر سوال ببرم اما به نظر من پروسه انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل حرکتی است که باید بر اساس معیار عادی یک شرکت سود ده و شرکتی که موج بزرگ مردمی، امکانات عظیم اسپانسری و اقدامات خیر خواهانه را پشت خود دارد پیش رود که در این بین خیلی توفیقی حاصل نشده است. کاری که اکنون ما به عنوان دستگاه متولی و صاحب این دو باشگاه انجام می‌دهیم رفع مشکلات این باشگاه‌ها و ایجاد شرایطی برای امکان واگذاری آن و ورود به بحث خصوصی سازی است. برای نخستین گام امروز جلسه‌ای با حضور متولیان اجرایی باشگاه پرسپولیس خواهیم داشت تا نحوه حمایت و کمکی که می‌توانیم به این باشگاه و طبیعتا به باشگاه استقلال داشته باشیم را بررسی کنیم.

معاون حقوقی، ‌امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان از مدت زمان بررسی وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس گفت: "همه بارها شنیده‌اند که ارقام مختلفی از بدهی این باشگاه مطرح است. مدیرعامل قبلی مبالغی اعلام می‌کند و کسانی که در باشگاه هستند مبالغ دیگری را اعلام می‌کنند که به هرحال باید به صورت دقیق شفاف‌سازی شود. دو هفته کاری، مدت زمانی است که تیم بازرسی وزارت ورزش و جوانان که در باشگاه پرسپولیس مستقر شده است پس از وارسی دقیق به مبلغ مشترک برای اعلام بدهی‌های باشگاه برسد و امروز هم در ادامه حسابرسی این جلسه را برگزار خواهیم کرد.

او از بی‌مهری به حامیان ورزش کشور نیز گلایه کرد: من تصور می‌کنم در برخی مواقع با برخی از دوستانی مثل هدایتی که ورزش را حمایت می‌کنندخوب برخورد نشده و کم مهری‌هایی شده است. در اتفاقات این چنینی باید نگاه بُرد بُرد داشته باشیم و اگر انتظار داریم افرادی که علاقه‌مند به کمک مالی و معنوی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هستند ورود کنند و حمایت خود را دریغ نکنند طبیعی است که حداقل انتظارات آنها را برآورده کنیم. حداقل موضوعی که انتظار می‌رود این است که مورد احترام قرار گیرند و از آنها به عنوان کسانی که تیم‌های محبوب و مردمی را مرد حمایت قرار می‌دهند تقدیر شود. من هیچ دلیل منطقی نمی‌بینم که حمایت افرادی که آمده‌اند به ورزش کشور کمک کنند را بخواهیم و از طرف دیگر هیچ بهره‌ای حتی احترام لازم و کافی را دریغ کنیم. امروز ابتدایی‌ترین جلسه را در این خصوص خواهیم داشت تا ببینیم در مجموع به چه نتیجه‌ای خواهیم رسید.

امیررضا خادم در پایان حمایت بی‌دریغ مردم از باشگاه‌ها را به خاطر حضور افراد خاک خورده ورزش دانست و گفت: خوشبختانه امروز افرادی اطراف پرسپولیس را گرفته‌اند که عمدتا از نیروها و خاک خورده‌های باشگاه هستند. افرادی مثل علی پروین، علی دایی، پنجعلی و دیگر عزیزانی که صاحبان اصلی پرسپولیس هستند. مردم اگر تشویق می‌کنند اگر حضور دارند و این‌گونه حمایت می‌کنند به خاطر حضور این افراد است.

کد خبر 249860

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار