همشهری آنلاین: مقام‌های پلیس پاکستان گزارش دادند: در یک حمله انتحاری روز پنجشنبه در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب این کشور ۱۱ نفر از نیروهای پلیس کشته و ۳۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

انفجار در پاکستان

به گزارش ایرنا، یک افسر ارشد پلیس کراچی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تروریست‌ها خودروی بمب گذاری شده را روبروی مرکز آموزشی ˈرزاقˈ وابسته به نیروهای پلیس در حوالی ˈشهرک شاه لطیفˈ شهر کراچی و هنگام عبور خودروی نیروهای امنیتی منفجر کردند.

وی افزود: در این حمله تروریستی 11 نفر از نیروهای پلیس کشته و 35 نفر دیگر از جمله غیرنظامیان و چند تن از نیروهای امنیتی نیز به شدت زخمی شدند.

تیم‌های امدادی با حضور در محل انفجار، اجساد قربانیان و زخمی‌های اقدام تروریستی امروز را به مرکز پزشک قانونی و بیمارستان ˈجناحˈ شهر کراچی منتقل کردند.

ازسوی دیگر رسانه‌های پاکستان به نقل از مسوولان بیمارستان کراچی نوشتند: حال چند نفر از مجروحان این حادثه نیز وخیم گزارش شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته، اما دولت پاکستان شبه نظامیان وابسته به گروه های افراطی و غیرقانونی را برای انجام چنین اقداماتی مقصر می‌دانند.

انفجار بمب، افزایش خشونت‌های فرقه‌ای و قتل‌های هدفمند در کراچی طی ماه‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری کمیسیون حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: 2013 میلادی مرگ بارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این مدت، سه هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونت‌های سیاسی و قتل‌های هدفمند تروریستی بویژه با انگیزه‌های فرقه‌ای کشته شدند.

موج حملات تروریستی در مناطق مختلف پاکستان همزمان با ازسرگیری گفت وگوهای صلح میان دولت اسلام آباد و شبه نظامیان طالبان افزایش یافته است.

سه‌شنبه گذشته نیز انفجار همزمان سه بمب در سینمای شمع شهرˈپیشاورˈ مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان، 13کشته و بیش از 25 نفر زخمی به جای گذاشت. تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

کد خبر 249465

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار