همشهری آنلاین: دبیر کمیته «شهدای مطبوعات» بیستمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی گفت: در حال تدوین آئین‌نامه‌ای هستیم که بر اساس آن در هر دوره از جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، یک شهید خبرنگار انتخاب و معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید علامیان در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی با اعلام این خبر گفت: سعی می‌کنیم در هر دوره از برگزاری جشنواره، شهدایی را معرفی کنیم که کمتر از آن‌ها یاد شده است.

وی با تأکید بر معرفی چهره‌های کمتر شناخته‌شده شهدای مطبوعاتی تصریح کرد: به رغم ویژگی‌های خاص شهدای نام‌آشنای عرصه خبر و مطبوعات سعی ما بر این است شهدایی را به مخاطبان جشنواره معرفی کنیم که کمتر از آن‌ها نام برده شده و از این مسیر به بررسی و معرفی فعالیت‌های خبری، فعالیت‌های اجتماعی، قدمت شهادت و نحوه شهادت آن‌ها بپردازیم.

علامیان درباره لزوم برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها نیز اظهار داشت: در لزوم برگزاری این جشنواره هیچ تردیدی نیست. مسلماً از آنجا که در جشنواره به بررسی مطبوعات و رسانه‌ها می‌پردازد می‌تواند اصحاب رسانه را برای دیده شدن آثارشان در یک دوره یکساله ترغیب و تشویق کند.

وی افزود: معرفی آثار برتر در هر دوره از جشنواره مطبوعات می‌تواند زمینه رو به جلو و پیشرفت آثار نسبت به سال‌های گذشته را فراهم آورد.

دبیرکل مجمع خبرنگاران و نویسندگان مطبوعاتی دفاع مقدس، جشنواره مطبوعات را «نمایش نقاط مطلوب نگارش» معرفی و تصریح کرد: جشنواره مطبوعات، نگاه به کارنامه آثار یکساله مطبوعات است و چون داوران این جشنواره از اساتید و کارشناسان مطبوعات هستند نگاه موشکافانه آن‌ها می‌تواند برای روزنامه‌نگاران و اهالی مطبوعات به ویژه برای جوان‌ترها، ایده‌های جدیدی به همراه داشته باشد و به آثارشان عمق بیشتری بدهد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ضرورت بسیاری برای انتشار کتابی با محوریت شهدای عرصه خبر و اطلاع‌رسانی وجود دارد، از انتشار یک کتاب با عنوان «شهدای خبرنگار» خبر داد و اظهار امیدواری کرد این اثر به یکی از منابع مناسب برای انتخاب شهید خبرنگار در دوره‌های بعدی جشنواره مطبوعات تبدیل شود.

کد خبر 247247
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز