همشهری آنلاین: ایران برای برقراری بهترین روابط با عربستان تاکید دارد و روابط ایران با عربستان برای صلح و امنیت منطقه حائز اهمیت است.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز وارد لبنان شد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان قرار است در این سفر با مقامات لبنان دیدار کند.

وی در بدو ورود به لبنان در جمع خبرنگاران با تاکید بر روابط برادرانه و خوب ایران ولبنان اظهار کرد: لبنان در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی کرد وکشوری مقاوم و مستحکم است. ما به اهمیت لبنان در منطقه تاکید داریم و می‌خواهیم روابط‌مان را با این کشور تقویت کنیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: همه منطقه با چالش‌های مشترک روبرو است. منطقه با چالش تکفیرها و تروریسم مواجه است و تلاش‌های سیاسی را برای مبارزه با این امور منسجم می‌کنیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره روابط ایران و عربستان گفت: ایران برای برقراری بهترین روابط با عربستان تاکید دارد و روابط ایران با عربستان برای صلح و امنیت منطقه حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: برای گفت‌وگو با سعودی‌ها آمادگی داریم.

ظریف همچنین درباره پیگیری موضوع انفجار مقابل سفارت ایران در لبنان نیز گفت: در آینده نزدیک هیاتی برای بررسی جزییات مربوط به موضوع ماجدالماجد به بیروت سفر خواهد کرد.

وی در عین حال به دولت لبنان برای دستاورد بزرگ بازداشت ماجدالماجد در فاصله زمانی کوتاه پس از حمله به سفارت ایران تبریک گفت.

وزیر امور خارجه ایران همچنین درباره حضور ایران در نشست ژنو دو گفت: اگر ما بدون هیچ شرطی به این نشست دعوت شویم در آن شرکت می کنیم گرچه به دنبال چنین دعوتی نیستیم.

وی تاکید کرد که ایران از هر طرحی که به دنبال حل بحران سیاسی در سوریه باشد استقبال می‌کند.

قرار است ظریف در سفر منطقه‌ای خود به سوریه‌،عراق واردن نیز سفر کند.

کد خبر 245708

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار