همشهری آنلاین: دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در پیامی در گذشت پرفسور کاظم معتمد نژاد پدر علم ارتباطات ایران را تسلیت گفت.

یونسکو

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از کمیسیون ملی یونسکو، دکتر محمدرضا سعیدآبادی دبیر این کمیسیون روزسه شنبه در پیامی درگذشت کاظم معتمد نژاد پدر علم ارتباطات ایران را به جامعه علمی تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: درگذشت دکتر کاظم معتمد نژاد استاد مسلم روزنامه نگاری نوین و پدر علم ارتباطات ایران برای دوستداران وی و جامعه علمی کشور ضایعه ای جبران ناپذیر است. مرحوم معتمد نژاد با تاسیس دانشکده علوم ارتباطات، نقش مهمی در توسعه علوم ارتباطات در کشور داشت و برای اولین بار مفاهیمی همچون «حقوق ارتباطات»، «ارتباطات و توسعه» و «جامعه اطلاعاتی» را وارد ادبیات این حوزه کرد.

تاسیس کمیته ملی ارتباطات کمیسیون ملی یونسکو- ایران و انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی از دیگر خدمات این استاد گرانقدر ارتباطات به کشورمان است.

مرحوم معتمد نژاد از چهره های ماندگار ارتباطات، از سال 1372 تا 1386 ریاست «کمیته ملی ارتباطات» کمیسیون ملی یونسکو را برعهده داشت و در این دوران، کمیسیون از نظرات و دیدگاه های جامع خود در حوزه ارتباطات بهره مند کرد.

کمیسیون ملی یونسکو درگذشت این استاد برجسته و دانشمند بین المللی را به خانواده محترم او، فعالان رسانه ای و جامعه علمی کشور تسلیت می گوید و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان وی صبر و شکیبایی را آرزومند است.

دکتر کاظم معتمد نژاد پدر علم ارتباطات ایران چهاردهم آذرماه در اثر بیماری و در آستانه 80 سالگی درگذشت و پیکر وی 16 آذرماه در قطعه نام آوران به خاک سپرده شد.

کد خبر 242026

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار