همشهری آنلاین: دکتر علی لاریجانی در پیامی درگذشت مرحوم دکتر کاظم معتمدنژاد را به جامعه رسانه‌ای کشور و خانواده او تسلیت گفت و خاطرنشان ساخت: استاد معتمدنژاد، دانشجویان زیادی را درباره سلطه‌گری جدید نظام سرمایه‌داری و دولت‌های غربی که با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای رسانه‌ای و روش‌های ارتباطی انجام می‌شود، آگاه ساخت.

به گزارش ایسنا، متن پیام دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

در گذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، استاد برجسته و فرهیخته ارتباطات و روزنامه‌نگاری موجب تاسف شد. دکتر معتمدنژاد به واقع چهره ماندگار ارتباطات و بنیانگذار روش‌های نوین این رشته در تبیین و توسعه علوم ارتباطات جمعی بودند که تدوین نظام رسانه‌ای مناسب در کشور و راه‌اندازی دانشکده روزنامه‌نگاری از مهمترین اقدامات و ایده‌های آن مرحوم بود و جامعه رسانه‌ای و مطبوعاتی کشور مدیون‌ تلاش‌های گسترده و ماندگار وی می‌باشد.

استاد معتمدنژاد با پژوهش گسترده در مطالعات انتقادی در حوزه ارتباطات، دانشجویان زیادی را درباره سلطه‌گری جدید نظام سرمایه‌داری و دولت‌های غربی که با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای رسانه‌ای و روش‌های ارتباطی انجام می‌شود، آگاه ساخت. او به جوانان کشور آموخت که رسانه‌های امروز برای دولت‌های غربی نقش همان ارتش‌ها در دوران استعمار کهن را بازی می‌کنند.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت این ضایعه به جامعه رسانه‌ای کشور و خانواده دکتر کاظم معتمدنژاد برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند منان مسالت می‌کنم.»

کد خبر 241415

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار