همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از کاهش دوباره قیمت ها پس از مذاکرات ژنو خبر داد و گفت: با توجه به روند اقتصادی کشور، هیچ افزایش قیمتی را تا پایان سال نخواهیم داشت.

مسکن

مصطفی قلی خسروی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه از ماه های ابتدایی امسال حباب قیمت ها به 13 درصد رسید، افزود: پس از حضور رئیس جمهور در سازمان ملل و صحبت های معقولانه ای که در آنجا مطرح کردند بازار مسکن هم در کنار دیگر بازارها به آرامش رسید و در نهایت هم نتیجه مذاکرات ژنو موجب شد که بازار باز هم با کاهش قیمت ها مواجه شود.

خسروی تصریح کرد: این موضوع منجر به این شد که سوداگران و افرادی که منتظر نتیجه نامناسبی از مذاکرات بودند تا دوباره بازار مسکن را به هم بریزند به اهداف خود نرسند و قیمت ها بازهم در حال کاهش است.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به اینکه نتیجه مذاکرات ژنو دیگر بازارهای سرمایه ای را هم با آرامش همراه کرد، گفت: انتظار می رود که قیمت مسکن تاپایان سال هم به نرخ های معقولی برسد و اعلام میکنم که باتوجه به روند اقتصادی کشور، هیچ افزایش قیمتی را تا پایان سال و حتی پس از آن نخواهیم داشت.

وی خرید و فروش در آبان ماه هم مانند ماه های گذشته انجام شده است و متقاضیان واقعی در بازار حضور دارند، گفت: در سال 91 به دلیل تحریم های نابجا و ناعادلانه ای که بر علیه کشور شد فاصله زیادی میان دلار و ریال قرار گرفت بنابراین قیمت ها افزایش بسیار زیادی داشت.

خسروی با بیان اینکه وقتی قیمت ها جهشی افزایش پیدا می کند قدرت خرید مردم بسیار کاهش مییابد، اظهار داشت: در سال گذشته اعلام کردیم که 20 درصد حباب قیمتی در بازار مسکن وجود دارد و قیمت ها واقعی نیستند.

کد خبر 240373
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز