همشهری آنلاین: رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: بر اساس برنامه درسی ملی تهیه و تألیف ۲۰ درصد محتوای کتاب‌ها به استان‌ها واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان در هشتمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه آموزشی افزود: همچنین بر اساس برنامه درسی ملی، در کنار استفاده از کتاب های درسی، از رسانه‌های دیگر نیز استفاده می‌کنیم که تهیه 13فیلم آموزشی برای سال تحصیلی 93ـ92 با همین هدف است ضمن این که در سال‌های اخیر موفق شدیم که کتاب‌های جدید را پیش از آغاز سال تحصیلی در اختیار معلمان قرار دهیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون فقط تعدادی از مدارس هوشمند شده است که امیدواریم تا سال1404یا تا پایان سال1402که یک دوره دوازده ساله را طی می‌کنیم، همه مدارس به امکانات لازم مجهز شود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به کتاب‌های کمک آموزشی گفت: 7عنوان کتاب نامه رشد منتشر و عناوین کتاب‌های درسی مناسب در آنها معرفی شده است که کتابخانه‌های مدارس بر اساس آن تجهیز شود.

وی با بیان این که در فرآیند یادهی و یادگیری باید مسایل انتزاعی را تسهیل کنیم تا مفاهیم علوم انسانی و ریاضی به صورت حسی و در قالب فیلم به دانش آموزان ارایه شود افزود: تولید کتاب کار برای رقابت با ناشران خصوصی نیست بلکه برای نمونه کار ارائه شده است.

حجت‌الاسلام محی‌الدین محمدیان اضافه کرد: بر این اساس کتاب های تولید شده نمونه است و چنانچه ناشران در راستای سند تحول آموزش و پرورش کتاب تولید کنند، مورد حمایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قرار می گیرند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان این که تحول در حوزه فرهنگ، آموزش و تربیت تدریجی ومستمر است گفت: شبکه ملی مدارس ایران رشد باید غنی تر و امکان اتصال تمام مدارس به این شبکه فراهم شود و باید در تولید محتوا به روزتر شویم.

وی افزود: امسال 9عنوان کتاب جدیدالتألیف در دوره ابتدایی، 11عنوان کتاب پایه هفتم،21 عنوان کتاب راهنمای معلم،13فیلم آموزشی، 15نرم‌افزار آموزشی،60 عنوان کتاب کار، 7 عنوان کتاب نامه رشد و 2 مجله ویژه رشد که برای پایه سوم و هفتم منتشر شده است.

کد خبر 238230

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار