همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه با بیان این‌که انتقاد حق مردم است، گفت: با وجود انتقا‌د‌ها اعتقاد دارم تاکتیک و روش دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای صحیح است.

ایسنا نوشت: محمدجواد ظریف درباره تاثیر شعار مرگ بر آمریکا بر نتایج مذاکرات ایران با اعضای 1+5 گفت: مذاکرات ایران درباره مسائل هسته‌یی با مقامات آمریکا نیست، بلکه مذاکرات برای حل موضوع هسته‌یی با کشورهای عضو 1+5 است.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی نسبت به تاکتیک و سبک وزارت امور خارجه در برخورد با کشورهای عضو 1+5 انتقاد دارند؟ افزود: انتقاد حق مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، اما من اگر اعتقاد داشتم که روش وزارت خارجه در سیاست خارجی صحیح نیست، هرگز از این روش استفاده نمی‌کردم.

ظریف ادامه داد: آن‌چه هم‌اکنون در جامعه بین‌الملل مشاهده می‌شود، بیان‌کننده این موضوع است که بدخواهان ایران منزوی شدند و بدون هیچ تنازلی جمهوری اسلامی توانسته نقش خود را به صورت جدی‌تری در سطح بین‌المللی ایفا کند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: قطعا اتفاق‌های اخیر و تغییر رویکرد غربی‌ها در قبال برنامه هسته‌یی ایران، معیار قضاوتی است که آیا سیاست وزارت امور خارجه که در واقع سیاست نظام است، موفق بوده است یا خیر.

ظریف درباره تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و آمریکا به خانه ملت گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع با مجلس شورای اسلامی است.

کد خبر 237607
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی