همشهری آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، از رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دکتر فانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش و دکتر فرجی دانا به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قدردانی کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: دکتر روحانی بعدازظهر امروز یکشنبه در ابتدای جلسه هیات دولت از مجلس شورای اسلامی که در جلسه صبح و بعدازظهر موضوع رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت را مورد بررسی قرارداد، قدردانی کرد.

دکتر روحانی در این نشست همچنین از دکتر توفیقی و صالحی امیری در مدت سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان نیز قدردانی کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه پس از حدود هفت ساعت بحث و بررسی درباره صلاحیت «علی اصغر فانی»، «رضا فرجی دانا» و «سیدرضا صالحی امیری» وزیران پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پروش، علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان، فقط به فانی و فرجی دانا رای اعتماد دادند.

بر اساس رای گیری که برای رای اعتماد هر یک از وزیران پیشنهادی انجام شد، صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از ورود به کابینه یازدهم بازماند.

«علی اصغر فانی» با 185 رای موافق، وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم شد.

در رای گیری که برای اخذ رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش انجام شد، وی از مجموع 262 رای اخذ شده، 185 رای موافق، 53 رای مخالف و 24 رای ممتنع کسب کرد.

«رضا فرجی دانا» نیز با کسب 159 رای موافق به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دولت یازدهم راه یافت.

فرجی دانا از مجموع 261 رای اخذ شده، 159 رای موافق، 70 رای مخالف و 32 رای ممتنع به دست آورد.

« رضا صالحی امیری» با کسب 107رای موافق نتوانست به عنوان وزیر ورزش و جوانان از مجلس رای اعتماد بگیرد؛ این دومین باری است که وزیر پیشنهادی دولت تدبیر و امید برای تصدی این وزارتخانه از مجلس رای اعتماد نمی گیرد.

وی از مجموع 261 رای اخذ شده، 107 رای موافق، 141 رای مخالف و 13 رای ممتنع کسب کرد.

در پی رای نیاوردن صالحی امیری، رییس جمهوری بار دیگر باید وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.

کد خبر 236564

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار