همشهری آنلاین: فرمانده نیروی هوایی روسیه در جریان بازدید از دانشگاه هوایی شهید ستاری با حضور بر سر مزار شهدای گمنام به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

ویکتور بوندرف

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، ژنرال ویکتور بوندرف، فرمانده نیروی هوایی روسیه، پس از حضور در دانشگاه هوایی شهید ستاری، با امیر سرتیپ دوم خلبان محمد بخشنده، فرمانده این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

امیر بخشنده در این دیدار با اشاره به وجود ظرفیت های بسیاری برای ارتقای سطح تعاملات و همکاری های دوجانبه بین مراکز علمی و نظامی دوکشور ایران و روسیه گقت: پیشینه چندین دهه تعاملات سازنده فرهنگی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و نظامی نشانه وجود زمینه مساعدی در توسعه این همکاری‌ها بوده و امید است حضور این هیات در دانشگاه شهید ستاری نیز زمینه توسعه بیشتر این همکاری‌های دوجانبه را فراهم سازد.

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری گفت: این دانشگاه به عنوان قلب تپنده آموزشی و پژوهشی نهاجا ماموریت تربیت و آموزش کادر افسری مورد نیاز نیروی هوایی و پدافند هوایی در تخصص‌های پروازی، فنی مهندسی و مدیریتی را بر عهده دارد.

وی افزود: علاوه بر این فعالیت موثر این دانشگاه در آموزش افسران در مقطع تحصیلی تکمیلی و انجام پژوهش‌های نظری و صنعتی مورد نیاز ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در پیشبرد اهداف علمی و توسعه فناورانه ارتش و تامین امنیت و اقتدار هوایی جمهوری اسلامی ایران بر عهده دارد.

امیر بخشنده اظهار داشت: دانشگاه هوایی شهید ستاری برای اجرای موثر این ماموریت با بهره‌گیری نظام آموزشی کارآمد موثرترین روش‌های آموزشی دانش و مهارت‌های تخصصی کاربردی مورد نیاز را به دانشجویان ارائه می‌دهد و به پرورش همه‌جانبه دانشجویان در ابعاد علمی، دینی، نظامی، بصیرتی و جسمانی می‌پردازد.

ژنرال بوندرف در ادامه این بازدید، از دانشکده هوا و فضا و مرکز جهاد و خودکفایی و تحقیقات دانشگاه هوایی شهید سرلشگر منصور ستاری بازدید کرد.

بنابراین گزارش، امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در جریان این بازدید، ژنرال بوندرف را همراهی کرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری از مقابل جایگاه رژه رفتند.

کد خبر 235827

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار