مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکت فرانسوی ونچوری که در میان شرکت‌های سازنده خودروهای برقی پیشرفته شناخته شده‌است،‌با همکاری دانشگاه اوهایو رکوردی جدید را در زمینه ساخت قدرتمند‌ترین خودروی برقی جهان به ثبت رسانده‌است.

خودرو

براساس گزارش گیزمگ، خودروی ونچوری VBB-3 توسط پرنس آلبرت دوم و همسرش شارلین در یوتای آمریکا رونمایی شد. ساخت نسل سوم خودروهای ونچوری هزینه‌ای در حدود 6 میلیون دلار در بر داشته‌است. هدف نهایی این پروژه تکمیل خودرو و دست یافتن به سرعت 708 کیلومتر بر ساعت است تا رکورد قبلی سرعت خودروهای برقی جهان شکسته شود.

خودرو

این خودروی سوزنی‌شکل درصورتی که بتواند به چنین سرعتی دست‌پیدا کند می‌تواند رکورد سرعت خودروهای برقی برروی زمین را بشکند. این رکورد درحال حاضر به نسل قبلی خودروهای ونچوری، یعنی Buceye Bullet 2.5 با سرعتی برابر 495 کیلومتر بر ساعت اختصاص دارد.

بدنه 11.64 متری این خودرو از جنس فیبر کربنی بوده و از موتور برقی دو هزار و 200 کیلوواتی برخوردار است. وزن این خودرو نیز با محاسبه وزن باطری‌های آن 3.2 تن محاسبه شده‌است.

خودرو

خودروی VBB-3 علاوه براینکه به شدت خبرساز خواهد شد، بستر مناسبی برای توسعه و ساخت تجهیزاتی که در ساخت خودروها کاربرد دارند خواهد بود.

کد خبر 233018
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز